הסקוטלנד יארד

טוען...

הסקוטלנד יארד

מחיר מיוחד ‏29 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

שנה לאחר שג'ק המרטש גבה את קורבנו האחרון, נשטפת לונדון בגל של רציחות. תושביה אינם בוטחים עוד במשטרה שתגן עליהם.
תריסר בלשים, המכונים גם "יחידת רצח" , נאלצים להתמודד עם עומס עבודה בלתי אנושי ועם משימה כואבת ומביכה- פענוח רצח אחד מחברי היחידה, שנמצא כששפתיו ועיניו תפורות בחוט.
האם ג'ק המרטש חזר לסורו – או שהפציע רוצח מטורף חדש?
אלכס גרסיאן טווה פתילי עלילות סבוכים ושוזר דמויות היסטוריות, שיטות פענוח של מדע הזיהוי הפלילי בחיתוליו ואת אווירת לונדון הויקטוריאנית לכדי סיפור בלשי עם טעם של פעם וקצב עכשווי.

אלקס גרסיאן הוא מעצב גרפי ופרסומאי: על שמו רשומים קרוב ל-80 גפנים באנגלית, הוא פרסם בין השאר את הארלי דייווידסון. אבל הוא תמיד רצה לכתוב.
באופן טבעי הוא החל בכתיבת רומנים גרפיים, סדרת "ההוכה", שגיבורה הוא סוכן חשאי, מפרי עטו זכתה לשבחים רבים, ולהצלחה מסחרית בארה"ב. אחד מפרקי הסדרה המתרחשת במאה ה-19 הוא הבסיס לרומן הביכורים להסקוטלנד יארד, ולשני ספרי המשך.
אלקס מתאר קריאה בילדותו כנתיב מילוט ממציאות לא קלה: הוא בן להורים צעירים מאוד שלא התמודדו עם גידול ילדים, וכאשר אלקס היה בן 10 הם התגרשו.
האדם בוגר הוא שוקד על חיי משפחה אשתו היא הקוראת הראשונה והאכזרית ביותר שלו. הוא אומר התמיכה והאמונה שלה בו הייתה מה שדרבן אותו להגשים את חלומו לכתוב ולפרסם רומן.

"יוצא מהכלל."
ניו יורק טיימס ריוויו
"ספרו של גרסיאן הוא אחד מהמותחנים הפופולאריים ועטורי השבחים של השנה. זאת הודות לתשומת הלב, המחקר והשילוב בין עובדות הסטוריות ודמויות בדויות. "
האפינגטון פוסט

במלאי
מק״ט
11200812
עמודים
432
יציאה לאור
2 בינו׳ 2014
תרגום
אורי שגיא