הסימפוניה העשירית

סופר/ת : יוזף גלינק
מחיר מיוחד ‏47 ₪ מחיר רגיל ‏93 ₪
הספר חסר זמנית במלאי
עולם המוזיקה הקלאסית נרעש כאשר בקונצרט למוזמנים בלבד מבצע המנצח הנודע רונלד תומס את מה שמוצג כשחזור הפרק הראשון של הסימפוניה העשירית האגדית של בטהובן. אחד הנוכחים בקהל, מוזיקולוג צעיר ששמו דניאל פניאגואה, נמלא חשדות למשמע המוזיקה השמימית, ובמוחו מנקר ספק: ומה אם הפרטיטורה האמיתית של הסימפוניה העשירית אכן קיימת, והיא מצאה את דרכה לידיו של תומס? האם הצליח הגאון מבון לגבור על "קללת העשירית", אשר לפיה כל מלחין המנסה לכתוב סימפוניה עשירית יסיים את חייו, ולא את היצירה?
לאחר רצח עקוב מדם דניאל מוצא את עצמו במרכזה של חקירה ונאלץ להתעמת עם גורמים רבי-השפעה, החל באנשי עסקים אפלים וכלה בצאצאיו של נפוליאון, שכולם פועלים להשגת מה שמכונה "הגביע הקדוש" של המוזיקה הקלאסית.
איש מהם אינו יודע כי התשובה לכל שאלותיהם מסתתרת בעברו הסוער של בטהובן ובאהבה אסורה חשאית.

יוזף גלינק הוא שם העט של מוזיקולוג ספרדי שאותו שאל מפסנתרן וירטואוז שהושפע על ידי בטהובן בדו-קרב מוזיקלי מפורסם בווינה בשלהי המאה השמונה-עשרה. כמו גלינק האמיתי, גם קלינק הסופר הוא פסנתרן; נוסף על כך הוא מלחין ומומחה לחייו וליצירתו של בטהובן.

גלינק, מעריץ נלהב של עולם הספרות והקולנוע, נעזר בידיעותיו המוזיקליות הנרחבות בכתיבת מותחן סוחף זה, שהוא ספרו הראשון. עוד בטרם ראה אור בספרד נמכרו הזכויות לפרסומו לעשר מדינות, ובכללן איטליה, גרמניה, הולנד, קוריאה ורוסיה.
חסר זמנית במלאי
מק״ט
11200291
עמודים
384
יציאה לאור
2 במאי 2010
תרגום
ארז וולק