הנה הוא נעלם

סופר/ת : אלי גוטליב
טוען...

הנה הוא נעלם

סופר/ת : אלי גוטליב
מחיר מיוחד ‏36 ₪ מחיר רגיל ‏89 ₪

"קראו לו רוֹבּ קַסְטוֹר. בהחלט ייתכן ששמעתם עליו. הוא נעשה ידוען־קאלְט זוטר באמצע שנות העשרים לחייו בזכות ספר שכתב - אוסף של סיפורים מלוטשים־בקדרותם המתרחשים בעיירה מטופשת ורדומה בצפון מדינת ניו יורק. כמה שנים אחר כך הוא רצח את קֵייט פִּירס, חברתו הסופרת, והתאבד..."

מותם של רובּ קסטור וחברתו פותח סיפור כואב, מרתק ומותח המעמיק לנבור בשדות המוקשים של אהבה, אבהות ונישואים ושל סודות במשפחה ותסיסתם ארוכת השנים מתחת לפני השטח, ובסופו של דבר, בטיבם האמיתי של נאמנות, אמון, חברות, קנאה, הולָכת שולל ומניפולציה.

כשכלי התקשורת מתלבשים על הפשע הסנסציוני הזה, שרשרת של תגליות בלתי צפויות מוציאה לאוויר העולם סודות מחיי האנשים שהיו מקורבים לרובּ, ובראשם חברו הטוב ביותר, ניק פרמינגהם, המתמודד עם קשיים משפחתיים. ניק, ההמום ממותו של רובּ, מתחיל לבחון שוב את חייו-שלו ואת עברו, ובתוך כך נפערת לרגליו תהום שמוליכה אותו עד הסוף המפתיע של הסיפור.

הנה הוא נעלם מכניס אותנו עמוק אל נבכי נפש האדם, אל המקום שבו טמונים הסודות הכמוסים ביותר.

אלי גוטליב היה עורך בכיר במגזין "אֶל" ולימד ספרות אמריקנית באוניברסיטת פדובה. ספרו הראשון, The Boy Who Went Away, הקנה לו את פרס רומא היוקרתי ואת פרס מקיטריק לשנת 1998 של "אגודת הסופרים של בריטניה". הוא , מתגורר בבּולדֶר, קולורדו. הנה הוא נעלם הוא ספרו הראשון הרואה אור בעברית.

"יצירת ספרות מותחת שטומנת בחובה הפתעות... מהפנט... כל סצנה של גוטליב נוגעת במידה עמוקה כל כך, שכאשר שני הסודות הגדולים נחשפים לקראת הסוף, האמת שבהם מרטיטה עד העצם... הישג אדיר." (לוס אנג'לס טיימס)

"קשה לעמוד בפני הספר המרגש הזה... תמונה מצוירת ברגש של חברות עמוקה ושל צער משתק וחסר נחמה, גם כשהצער מסתבך ונמהל בתגליות מרעישות." (ניו יורק טיימס)

"רומנים מותחים בדרך כלל עוסקים בסודות, אבל רק מעטים עושים זאת בחן ספרותי ובעוצמה כמו הנה הוא נעלם. אלי גוטליב רקם יצירה שייחודה בכך שהיא מסיעה את הקורא לאורך הסיפור באמצעות דקויות של אופי, ולא במהלומות-עלילה גסות... עבודה מעשה אמן" (דנוור פוסט)

במלאי
מק״ט
11200330
עמודים
240
יציאה לאור
8 בדצמ׳ 2010
תרגום
עילי סופר