המסע המשולש

סופר/ת : משה לונה
טוען...

המסע המשולש

סופר/ת : משה לונה
מחיר מיוחד ‏29 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

ד״ר הנדריק זליג באומן, פסיכיאטר נודע מהמבורג, יוזם ומארגן את הקונגרס הציוני הראשון שאמור להיערך בבאזל ב־1897. פיגוע טרור המתרחש ערב לפני הקונגרס על ידי צמד בדלנים צרפתים מעכב את הגעתו לטקס הפתיחה, וד"ר באומן מחפש דרכים חלופיות להגיע לבאזל בשעה היעודה. במהלך מסעו אנחנו מתוודעים לפיסות מעברו האקסצנטרי והאפל, שכולל ביקור דרמטי בארץ ישראל על מנת למצוא פתרון לבעיה היהודית, רצח והימלטות משלטונות החוק, הפלגה באוניה לצד אריסטוקרט שמאס בחייו, פתיחת דוכן נקניקיות מצליח בניו יורק, ולבסוף, מתוך נסיון נואש למצוא תכלית לקיומו השביר – ארגון היסטורי של הקונגרס הציוני הראשון בבאזל.

המסע המשולש של משה לונה הוא רומן ביכורים נועז, חתרני, מקורי וחריף, המייצר נראטיב חלופי לסיפורו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל. באמצעות שימוש מתוחכם בעברית אנכרוניסטית אשר נדמית כשאובה היישר מסוף המאה ה־19, ולצד תיאור מפורט של בגדים, נופים, מאכלים וריחות, קמים לנגד עינינו, בצורה מוחשית להפליא, ימי ראשית הציונות, ומוארים באור מפתיע ומטריד. העבודה המסורה של פרנסי הציונות, הפאתוס, צדקת הדרך – מומרים בסיפור חלופי, שונה בתכלית, המעמיד במרכזו את חולשותיו של היחיד.

המסע המשולש הוא ספר הרפתקאות יוצא דופן, משעשע כשם שהוא מעורר אי־נחת, המעלה מחשבות על תקפותם של נראטיבים ועל כוחם בהבניית מציאות.

 

הצצה לספר

במלאי
מק״ט
11201684
הוצאה
כנרת זמורה
עמודים
223
יציאה לאור
28 ביוני 2022