המראה מקאסל רוק

סופר/ת : אליס מונרו
מחיר מיוחד ‏29 ₪ מחיר רגיל ‏89 ₪

זוכת פרס בוקר, 2009

"מהכותבות החשובות בדורנו" מרגרט אטווד

דמויות בלתי נמחות, תובנות מחלחלות בדבר ההתנהגות האנושית ומערכות יחסים בין בני האדם, פרוזה מלאת חיוּת וכישרון ספרותי מטלטל ומהפנט – אליס מונרו במיטבה.

מחברת הסיפורים הקצרים מהטובות בעולם פונה אל משפחתה להשראה ומוציאה תחת ידה גרסה בדיונית מבריקה של העבר. מנקודת מבטם של אבותיה, מקאסֶל רוֹק שבאדינבורו של המאה השמונה-עשרה, אל שאיפותיהם המדוכאות של הוריה באונטריו ויקיצתה שלה בקנדה של שנות החמישים, מונרו שוזרת מלאכת מחשבת של עובדות ואגדות לכדי סיפור אֶפִּי על עבר והווה, שמעיד כי לסיפורת בדיונית יש לא מעט לומר על החיים.

אליס מונרו, אמנית הסיפור הקצר, היא כלת פרס בוקר 2009 ופרס הסיפור הקצר הקנדי. פירסמה עד כה 15 ספרים שתורגמו ברחבי העולם. מספריה שראו אור בעברית: "חיי נערות ונשים" (זמורה-ביתן) ו"בריחה" (מחברות לספרות). היא נולדה וחיה באונטריו.

"ספר חדש מאת אליס מונרו הוא אירוע של ממש בחייהם של קוראיה הרבים. משהו שיש להתנפל עליו כעל מזון לנשמה, עונג טהור, מים זכים. וכזה הוא גם הספר הזה, אף שהוא יוצא דופן בנוף יצירותיה של הסופרת הזאת שלעולם איננה מפסיקה להפתיע." הראלד

"שובר כל כלל שנלמד אי פעם בסמינרים לכתיבה, ומהווה כיתת-אמן בפני עצמו... ועם זאת, כהרגלו, גורם לכותבים אחרים להשתנק מהתפעלות בכך שללא כל מאמץ הוא קורא תיגר על חוקי הכבוד והגינונים האנושיים בה במידה שמייקל ג'ורדן קורא תגר על חוקי הכבידה."

ניוזפייפר מגזין

"עילאי... בשלב מאוחר בקריירה שלה, ובחייה, נראה שאליס מונרו אינה כורעת תחת כובדם של זרי הדפנה המורעפים עליה. היא ממשיכה לשעוט קדימה, ושופכת אור על כל מה שמבעית ואמיתי."

שיקגו טריביון

"באסופה המפעימה החדשה הזאת צוללת אליס מונרו אל העבר... והתוצאה: יצירה עשירה ורחבת היקף שמאפילה אפילו על יצירות המופת הקודמות של מונרו עצמה."

סיאטל טיימס

"מונרו היא להטוטנית שאת תכסיסיה לא ניתן לחשוף. וזאת משום שאין עשן, ואין מראות. מונרו היא קוסמת אמיתית המפליאה לזמֵן את הרוח והרגש המפיחים חיים בחיים עצמם."

וושינגטון פוסט

במלאי
מק״ט
10270272
עמודים
320
יציאה לאור
27 באפר׳ 2011
תרגום
אורטל אריכא