המל״ל

מחיר מיוחד ‏39 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

פרופ' עוזי ארד שירת כ־35 שנה במערכות החוץ, הביטחון והמודיעין. הוא כיהן כיועץ לביטחון לאומי של ראש הממשלה נתניהו, כראש המל"ל (2011-2009) וכיועצו המדיני של ראש הממשלה נתניהו (1999-1997). בין 1975 ל־1997 השתייך ארד למוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים ומילא בו מגוון תפקידים בארץ ובחו"ל, ובהם ראש אגף המחקר. בהמשך היה יועץ מיוחד לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

ארד משמש עתה כיו"ר "הפורום לאסטרטגיית־על" במוסד נאמן של הטכניון וכיו"ר "המרכז לחקר כוח המגן". הוא עמית אורח בכיר במכון למחקרי ביטחון לאומי ובמכון הובר של אוניברסיטת סטנפורד. בעבר נמנה עם סגל מכון הדסון בניו יורק והמכון ללימודים אסטרטגיים באוניברסיטת תל אביב. ב־2000 ייסד את "המכון למדיניות ואסטרטגיה" במרכז הבינתחומי, שבו יזם את סדרת "כנסי הרצליה" השנתיים על "מאזן החוסן והביטחון הלאומי" ועמד בראשה.

ב־2005 ייסד ארד את "הפורום האטלנטי" של ישראל, וב־2013 העניקה לו ממשלת צרפת את עיטור קצין לגיון הכבוד.

ארד בוגר (בהצטיינות) מאוניברסיטת תל אביב (1971) ומוסמך (1973) ודוקטור (1975) מאוניברסיטת פרינסטון, שבה עשה כעמית פולברייט. הוא נמנה עם מחברי הספר Sharing Global Resources ("המועצה ליחסי חוץ של

ניו יורק", 1979) וערך את "מאזן החוסן והביטחון הלאומי של ישראל" (ידיעות אחרונות, 2001).

ארד יליד טבריה, גדל בקיבוץ, למד ב"תיכון חדש" בתל אביב, שירת בחיל האוויר; נשוי לד"ר רותי ארד.

לימור בן־הר שימשה כראש לשכת היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל בתקופתו של עוזי ארד. במסגרת זאת היתה שותפה לתהליך בניית המל"ל בתקופה קריטית של שינוי ארגוני וגידול בתחומי האחריות, ריכזה ותיאמה את עבודת המל"ל, ליוותה את מגעיו הדיפלומטיים של היועץ לביטחון לאומי ויעצה בנושאים מדיניים, ביטחוניים וארגוניים. לפני כן שימשה בתפקידים שונים במל"ל ​בתקופת כהונתם של שלושה ראשי מל"ל אחרים (ישראל מיכאלי, גיורא איילנד ודני ארדיטי).

כיום ​בן־הר ​מכהנת כראש מטה של נשיא חטיבת המחקר והפיתוח הגלובלית של חברת "טבע תעשיות פרמצבטיות" ובעבר שימשה גם כעמיתה בכירה במכון מחקר בוושינגטון.

​בן־הר שירתה כעתודאית בחטיבת המחקר של אגף המודיעין בצה"ל והשתחררה בדרגת סרן. היא מחזיקה בתואר מוסמך במדיניות ציבורית מאוניברסיטת מישיגן, אן ארבור, ובתואר מוסמך במדע המדינה (דיפלומטיה) מאוניברסיטת תל אביב.

במלאי
מק״ט
10106747
עמודים
400
יציאה לאור
7 בנוב׳ 2016
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:המל״ל