המגדלים הגבוהים

סופר/ת : לורנס רייט
טוען...

המגדלים הגבוהים

סופר/ת : לורנס רייט
מחיר מיוחד ‏36 ₪ מחיר רגיל ‏89 ₪
הספר חסר זמנית במלאי
"המגדלים הגבוהים אינו רק סיפור מפורט עוצר נשימה של האירועים שהובילו ל-11 בספטמבר, הכתוב בסגנון חי ושוטף, אלא הוא גם עיון בוחן של העולם שיצר את האנשים שהביאו עלינו את היום הזה, הגורמים שהולידו אותם ומה מריץ אותם היום... המגדלים הגבוהים הוא ספר מתח. הוא טרגדיה גם כן."
The New York Times Book Review
 
לורנס רייט מגולל את העלילה המוכרת-כביכול, של הפיגוע במגדלי התאומים, כסיפור מתח משובח, משבץ בה פרטים שלא היו ידועים עד כה וממקם אותה בתוך הרקע הפוליטי והתרבותי שלה. הוא מתאר את הדמויות הראשיות בסיפור: אוסאמה בן לאדן עצמו; סגנו, הוגה רעיון ההתאבדות, איימן אלזוואהירי; ראש המודיעין הסעודי לשעבר, הנסיך טורקי אלפייסל; ומנגד, סוכנים של ה-FBI וה-CIA ובראשם מי שהיה ראש מטה הלוחמה בטרור של ה-FBI ג'ון או'ניל, שמצא את מותו במרכז הסחר העולמי ב-11 בספטמבר, בהיותו ממונה על הביטחון במקום.
 
המגדלים הגבוהים מספר את סיפור היווצרו של ארגון אלקאעידה, מאז תחילתו כתנועה איסלמית צנועה שיסד האב הרוחני שלה, סייד קוטב, ועד ל-11 בספטמבר 2001. הספר מתבסס על מחקר מדוקדק ועל יותר מ-500 ראיונות, בכללם עם ידידיו של בן לאדן באוניברסיטה, ג'מאל ח'ליפה ויוסרי פאודה, וריצ'רד קלארק, לשעבר ראש מטה הלוחמה בטרור בבית הלבן.
המחבר מתעכב על מאבקי היוקרה בין ה-FBI וה-CIA, שאלמלא כישלונם לחלוק ביניהם את המידע שהיה בידיהם, היה אפשר למנוע את הפיגועים. הקורא את התיאור החי של פגישה סוערת בין ראשי שני הארגונים, שלושה חודשים בדיוק לפני הקטסטרופה, אינו יכול שלא להזדעזע נוכח המחדל הנורא, והטיפשות והיוהרה שגרמו לו.
 
 
"אחד הספרים הטובים ביותר והחשובים ביותר של השנים האחרונות. לורנס רייט חפר עמוק וכתב היטב סיפור שעל כל אמריקני לדעת. צירוף מופתי של דיווח וכתיבה."
דן ראדר
חסר זמנית במלאי
מק״ט
11200186
עמודים
496
יציאה לאור
30 באוג׳ 2007