הלהבה

סופר/ת : לאונרד כהן
מאייר/ת : לאונרד כהן

הלהבה

סופר/ת : לאונרד כהן
מאייר/ת : לאונרד כהן
מחיר מיוחד ‏74 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

"הלהבה הוא אוסף מרהיב של שיריו ורשמיו האחרונים של לאונרד כהן, שנבחרו ואורגנו על־ידי כהן בחודשי חייו האחרונים. בספר מבחר נרחב מיומניו של כהן, כולל שירים, קטעי פרוזה ואיורים, אותם שמר באדיקות לאורך חייו, המספקים הצצה חסרת תקדים אל תוך חייו ומחשבתו של אמן והוגה ייחודי.
פרק סופי עוצמתי מאין כמוהו לקריירה הספרותית של כהן, הלהבה מציג את המנעד המלא של הליריות של לאונרד כהן, מנשגבות מפוארת ועד להומור אפל. לפרקים עצוב להכאיב, לפרקים מוזר להפליא, אלה יצירותיו של משורר ותמלילן  שצלל לעומקן של השאלות האפלות ביותר שאנחנו שואלים את עצמנו וחזר כשהוא רוצה, משתוקק לעוד."

אדם כהן

"בשירה שלו יש עוצמות שלא נופלות מהמוזיקה שלו",  הגרדיאן

"לאונרד כהן היה המשורר המעוטר של ההיעדר, מתזמר החסך שהפך את הפגום לנהדר",  ניו יורק טיימס

"ייחוד מוחלט ובלתי ניתן לחיקוי, כמה שלא ניסינו",  ניק קייב

לאונרד כהן החל את הקריירה האמנותית שלו ב־1956 עם פרסום ספר השירה הראשון שלו, תנו לנו להשוות מיתולוגיות. כהן פרסם שנים־עשר ספרים נוספים, כולל שני רומנים מעוטרים, וזכה להצלחה עולמית כזמר־כותב־שירים איקוני. הוא הוציא ארבעה־עשר אלבומי אולפן, כולל שלושה בשנות חייו האחרונות שבהן הפך גם המופע הבימתי שלו לאחד המצליחים ומעוטרי השבחים ברחבי העולם.

בין הפרסים הרבים שבהם זכה נמנים פרס גראמי למפעל חיים ב־2010, פרס הנסיך אסטוריאס לספרות ב־2011, פרס פן ניו אינגלנד לכתיבת שירים ב־2012, פרס ג'ונו לשיר השנה ואלבום השנה ב־2016, והוא הוכרז כחבר של כבוד בהיכל התהילה של כותבי השירים הקנדיים, היכל התהילה של הרוקנרול, והיכל התהילה של כותבי השירים בארה"ב.

כהן הלך לעולמו בנובמבר 2016.

במלאי
מק״ט
11201453
הוצאה
כנרת זמורה
מאייר/ת
לאונרד כהן
עמודים
304
יציאה לאור
27 בדצמ׳ 2023
תרגום
אסף גברון
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:הלהבה