חלב, דבש ואי-ודאות

טוען...

חלב, דבש ואי-ודאות

מחיר מיוחד ‏74 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

האדם סולד מאי־ודאות, הוא יעשה הכול כדי להשיג שליטה.

אנחנו מפתחים טכנולוגיות ושיטות ניהול, חולמים על השקעות עם תשואה ללא סיכון ומתמכרים לתחזיות כלכליות, חברתיות ופוליטיות. אך אנחנו לא באמת מוכנים יותר, ופעם אחר פעם מופתעים לגלות עד כמה.

 

בספר שלפניכם מסביר מייקל אייזנברג שאי־ודאות אינה עננה מאיימת המטילה צל כבד על החיים, אלא דווקא משאב חיוני שניתן למנף אותו כמו נפט, גז, חלב ודבש. רעיון זה לא נולד במאה ה-21, אלא ליווה את עם ישראל מאז היציאה מעבדות לחירות: לחצות את המדבר – זהו בראש ובראשונה אתגר תודעתי. להאמין שניתן להקים בארץ לא־נודעת מדינת מופת ייחודית זהו אתגר גדול שבעתיים. ספר במדבר הוקדש לפיתוח משנה ישראלית אותנטית בדרך להגשמת חזון ערכי, כלכלי וטכנולוגי.

 

פרשנותו החדשנית של אייזנברג חושפת ידע ותובנות המעניקים כלים יקרי־ערך למקבלי החלטות, יזמים, משקיעים ולכל אחד מאיתנו. הספר מראה מדוע עדיף הלא־נודע על המוכר והבטוח, ומציע אבני יסוד להקמת מדינה שאי־הוודאות היא התשתית להמשך התפתחותה.

 

* כיצד מגייסים הון אנושי מגוון?

* למה כדאי להימנע מהשקעה במדדים?

* איך מסנכרנים בין האינטרס של השירות הציבורי לשגשוג הכלכלי של האזרחים?

* כיצד שומרים על גמישות של הממסד הדתי בזמנים משתנים?

 

 

מייקל אייזנברג, 50, הוא אחד ממייסדי קרן הון הסיכון אלף (Aleph) והישראלי שזכה להתברג במקום הגבוה ביותר ברשימת מידאס – רשימת המשקיעים בעלי מגע הזהב – של מגזין פורבס, המדרגת את אנשי ההון-סיכון הטובים בעולם. אייזנברג, נשוי ואב לשמונה, מתגורר בירושלים. חלב, דבש ואי־ודאות הוא ספרו הרביעי בסדרת עץ החיים והכסף.