היה היה לפני שנים, ובעיקר אמיתות

טוען...

היה היה לפני שנים, ובעיקר אמיתות

מחיר מיוחד ‏29 ₪ מחיר רגיל ‏93 ₪

ערב מלחמת העולם השנייה. במקום ששמו חצי־כפר מתאהב בחור המכונה "יוֹן" בנערה שיופייה המלאכי היה לאגדה. הוא מציע למשפחתה של אַניֵיליצה את "ידי הזהב" שלו והופך את בקתתם הצנועה לבית יפהפה, ובכך מפלס דרך אל לבה. 

אך המלחמה גודעת את הקשר ביניהם ושולחת את האוהבים הצעירים הרחק מביתם, אל ההבטחה של חיים חדשים בקרקוב

כמעט חמישים שנה אחר כך חוזרת נכדתם, בּיאטה, על מסעם בתום המלחמה ויוצאת לבקש לה חיים חדשים בעיר האגדות של סיפורי סבתה. אבל במקום השגשוג המובטח של "פולין החדשה" היא מגלה עיר הלכודה בין עתידה לעברה, שבה אירועים לא צפויים - טרגדיות ונסים - יכולים לשנות חיים ולפקוח עיניים.

בדרכה המפתיעה, החכמה, היפה, הקסומה ולפעמים קורעת הלב, בריג'יד פסולקה בוראת עולם של התפכחות מאשליה, הישרדות ולידה מחדש דרך מורשתה של פרשת אהבה אחת.

בריג'יד פסולקה, צאצאית של מהגרים פולנים, הגיעה לקרקוב בפעם הראשונה בתחילת שנות התשעים, ועד מהרה התאהבה בעיר, למדה פולנית והחליטה להישאר. כיום היא מלמדת אנגלית בבית ספר תיכון בעיר הולדתה שיקגו ומבקרת תכופות בקרקוב. זהו רומן הביכורים שלה.

במלאי
מק״ט
11200241
עמודים
416
יציאה לאור
1 באוג׳ 2010
תרגום
גיל שמר
ערב מלחמת העולם השנייה. במקום ששמו חצי־כפר מתאהב בחור המכונה "יוֹן" בנערה שיופייה המלאכי היה לאגדה. הוא מציע למשפחתה של אַניֵיליצה את "ידי הזהב" שלו והופך את בקתתם הצנועה לבית יפהפה, ובכך מפלס דרך אל לבה. אך המלחמה גודעת את הקשר ביניהם ושולחת את האוהבים הצעירים הרחק מביתם, אל ההבטחה של חיים חדשים בקרקוב.