הגוף

טוען...

הגוף

מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

אנו מבלים את כל חיינו בגוף אחד,
ובכל זאת לרבים מאיתנו אין למעשה מושג כיצד הוא פועל ומה מתרחש בו...
 

בספרו המבריק ההיסטוריה הקצרה של כמעט הכול עסק סופר המדע הפופולרי ביל ברייסון ביקום ובמה שבתוכו. בספרו המבריק החדש הגוף הוא מפנה את המבט פנימה, בניסיון להבין את המכונה המפליאה שהיא אנחנו.

כשהוא מסתמך על מאות מחקרים, ועל שיחות עם בכירי החוקרים בעולם, ברייסון מעלה את הקוראים על רכבת שדים של ידע ולוקח אותם למסע מרתק במסתורי הגוף האנושי. זהו מסע מטלטל, שיפגיש אתכם עם אנקדוטות משעשעות, עובדות מדהימות (מאז שהתחלתם לקרוא את השורות האלה הספיק גופכם לייצר מיליון תאי דם אדומים), מיתוסים חסרי יסוד וסיפורים על גיבורים נשכחים. חדי העין יזהו במהלכו גם בלא מעט עצות לחיים בריאים.  

הגוף - מרתק ללא גבול, ומקיף לא פחות משהוא קריא – יקרב אתכם להבנה של הנס שהוא החיים: הנס שהוא אתם.

ביל ברייסון הוא סופר בריטי-אמריקאי שחיבוריו עוסקים בקשת רחבה של נושאים – מטיולים דרך שייקספיר ועד מדע פופולרי. עם ספריו, שרבים מהם היו רבי-מכר, נמנים הספרים "רשימות מאי קטן", שנבחר במשאל בבריטניה לספר המציג את בריטניה בצורה הטובה ביותר, ו"ההיסטוריה הקצרה של כמעט הכול", שיצא גם בישראל והיה הספר הנמכר ביותר בבריטניה בעשור שבו התפרסם.

"פעמים רבות משווים את הגוף למכונה. אבל בגוף יש הרבה יותר מכך. הוא פועל עשרות שנים 24 שעות ביממה ובלי צורך (בדרך כלל) בתחזוקה שוטפת או בהתקנת חלקי חילוף. לפעולה תקינה דרושים לו רק מים וכמה תרכובות אורגניות. הוא רך ונאה, סתגלני בגמישות ובניידות, מתרבה בהתלהבות, מספר בדיחות, חש חיבה, ויודע ליהנות משקיעה אדומה ורוח קרירה. כמה מכונות אתם מכירים שמסוגלות לבצע משהו מכל אלה? אין ספק, אתם פלא אמיתי. אך יש להודות, כזו היא גם התולעת הנוברת באדמה".

 ביל ברייסון

הצצה לספר:

במלאי
מק״ט
10106919
עמודים
462
יציאה לאור
24 במאי 2021
תרגום
יכין אונא