הג'יני מרחוב סאטן‏ - ג'ורג' סלדן

סופר/ת : ג'ורג' סלדן
‏98 ₪

את הרגע הזה לא ישכח טים לעולם – הרגע שבו הקריא עורך הדין ווטקינס את צוואת אביו, שבו נודע לו כי הוא עובר לגור עם דודתו לוסי בדירתה שברחוב סאטן.

אבל הגרוע מכול עוד היה לפניו: לא עבר זמן והדודה ביקשה לסלק את הכלב האהוב שלו, סֶם. טים הבין שעליו לפעול במהירות. בין דפי היומנים הישנים של אביו הוא מצא את לחש הכשפים של הקוסם הגדול אַכּבּר אל-האזרֶד:

"ג'יני שנברא משמים ואדמה, מעוֹר של לילה, מעֵין הלבנה, בוא הלום, שרֵת אותי – התייצב לפקודתי."

וכך, מתוך השטיח באגף המזרח-הקרוב של המוזיאון הלאומי, מגיח הג'יני עבדאללה, ובמעוף קסמים העולה על כל דמיון ממלא את המשאלות של טים.

הג'יני מסתגל במהירות לחיי העיר ניו יורק. הוא מתאהב ברחובות התוססים, במכונית הקדילק של דודה לוסי וגם במבשלת שלה, רוז. אבל אז מאיימת המציאות להתהפך על פיה. כי האהבה, המהלכת קסם על בני האדם, עלולה לבטל את כוחות הקסם של המנוסים שבמכשפים...

ג'ורג' סֶלדֶן (1929-1989) הוא שם העט של ג"ס תומפסון, סופר ומחזאי שנולד בקונטיקט וחי בניו יורק. סלדן אהב מוזיקה, ארכיאולוגיה ואת ספריו של ג'ר"ר טולקין. כתיבתו משקפת מעט מאהבות אלה ומשלבת דמיון וקסם עם מבט מחויך על החיים.

הג'יני מרחוב סאטן נכתב תחילה כמחזה לטלוויזיה, ואחרי שנים אחדות שוכתב לספר. הוא זכה בפרסים רבים ונשאר עד היום אחד הספרים האהובים בספרות הנוער האמריקנית.

במלאי
מק״ט
18101118
עמודים
192
יציאה לאור
7 ביוני 2004