הדרך למלחמה 1973, מהדורה מחודשת

טוען...

הדרך למלחמה 1973, מהדורה מחודשת

מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

״הספר החשוב ביותר שנכתב על 1973 בשנים האחרונות".

אמיר אורן, קול ישראל

"הספר הזה גורם טלטלה לכל מי שקורא אותו".  

                         רונן ברגמן, ידיעות אחרונות

"אינו מומלץ לישראלים בעלי לב חלש שאיבדו את יקיריהם במלחמת יום הכיפורים... ספרו של יגאל קיפניס מוכיח שהישראלים הם אלה שלא יחמיצו שום הזדמנות להחמיץ הזדמנות".

עקיבא אלדר, הארץ

"למרות שהייתי בתקופה ההיא בצוותו של קיסינג'ר... ידעתי שבעניין הישראלי הוא טיפל כמעט באופן פרטי... לא כל פרטי השיחות נרשמו בפרוטוקול האמריקאי. לעומת זאת שגרירי ישראל נהגו לדווח לראש הממשלה בפרוטרוט על מה שהתרחש במפגשים, וקיבלו את תגובותיה שחשפו הנחיות מפורטות. אלה משאבי המידע שעליהם קיפניס מתבסס".                    פרופ' ביל קוונדט

ב־1973, הדרך למלחמה חושף ד"ר יגאל קיפניס את עומק המחדל המדיני שהביא למלחמת יום הכיפורים, מחדל חמור פי כמה מעיוורונם של אנשי המודיעין, שעד היום הוטלה אשמת המלחמה על כתפיהם. התמלילים הסודיים, המתפרסמים במלואם לראשונה במהדורה החדשה, מכניסים את הקוראים למטבחה של גולדה, כעדים אילמים למצעד האיוולת שעלה לישראל ביותר מ־2,600 הרוגים.

 

ד"ר יגאל קיפניס הוא היסטוריון, בעל תואר ראשון בהנדסה אזרחית מהטכניון ובעל תואר שני ושלישי בלימודי

ארץ־ישראל מאוניברסיטת חיפה.

בין ספריו: ההר שהיה כמפלצת, הגולן בין סוריה וישראל (מאגנס, 2009), שבחן את ההיסטוריה המדינית והיישובית של הגולן בעת החדשה, ו־1982 - לבנון, הדרך למלחמה (דביר, 2022), על תהליכי קבלת ההחלטות בצד הישראלי, לפני מלחמת לבנון הראשונה ובמהלכה.

יגאל קיפניס הוא חקלאי וחבר מושב

מעלה גמלא ברמת הגולן.

במלאי
מק״ט
10106972
הוצאה
דביר
עמודים
384
יציאה לאור
2 בנוב׳ 2022