חצי אח - לארס סובי כריסטנסן

טוען...

חצי אח - לארס סובי כריסטנסן

‏128 ₪

"יום שלישי, שמונה במאי 1945, וּוֵרָה, אמא שלנו [...] עומדת לצאת לחגוג את השלום, את הניצחון, היא תחגוג הכול, את החיים, את האביב [...] היא פשוט מלאה כולה שמחה גדולה ומשונה, שאינה דומה לשום דבר שחשה או הכירה בעבר. כי עכשיו היא חדשה. חמש שנים נמשכה המלחמה, ובקיץ ימלאו לה עשרים, ועכשיו, בדיוק עכשיו, חייה מתחילים."

חצי אח הוא רומן אפי סוחף, המגולל את סיפורם של ארבעה דורות במשפחה החיה באוסלו. בלב העלילה הדרמטית עומדים שני בניה של וֵרה: פרד, המתאגרף, שנולד בעקבות אונס אכזרי בעליית הגג, ובַּרנוּם הצעיר ממנו, המספר את קורות המשפחה.את המשפחה מלווים כצל "אנשי הלילה" — האבות הנפקדים, ובהם וילהלם שנעלם בקרח בגרנלנד, וארנולד נילסן, "ליצן ורוכל", כפי שמכנה אותו ורה.

לארס סובי כריסטנסן הוא סופר נורווגי יליד 1953, שנבחר על ידי הקוראים בנורווגיה לסופר האהוב ביותר בעשורים האחרונים. ספרו חצי אח זכה בפרסים יוקרתיים, ובהם פרס הספרות של מועצת התרבות הסקנדינווית לשנת 2002.

"חצי אח הוא רומן אגדי במלוא מובן המילה, הישג מדהים, קומדיה אלוהית, טרגדיה שׂטנית... יצירה שתעניק לקוראים שפע של רגעי קסם בעתיד הקרוב."

דַגבּלָאֶה, נורווגיה "חצי אח הוא לא רק דוגמה מעניינת לכתיבה נורווגית בת זמננו; הוא יצירה מורכבת, נוקבת ומרגשת בעלת חשיבות בינלאומית." גרדיאן "ספר שנע בקלילות מקומדיה סוריאליסטית לסצנות אינטימיות נוגעות ללב." דיילי טלגרף

במלאי
מק״ט
18101345
עמודים
736
יציאה לאור
12 באוק׳ 2008
תרגום
דנה כספי