הבית

סופר/ת : ארנון סגל
טוען...

הבית

סופר/ת : ארנון סגל
מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

"התימהון לנוכח ההשכחה וההזנחה של ההר הטוב הזה התעצם מאז נס השיבה שלנו אליו בכ"ח באייר תשכ"ז. אחרי אלפיים שנות היעדרות של כמיהה ללא גבול, העם היהודי שב אל ההר בגאון, באש, בעשן ובמחיר דמים – רק כדי לשוב ולמסור את המפתחות כהרף עין לבני דת אחרת"

מה אנחנו באמת יודעים על המקום הכי קדוש בעולם?
רוב הישראלים מכירים את הר הבית כזירה של מתח ועימות. הם נזכרים בקיומו רק כשהסכסוך המתמיד שאופף אותו מתלקח פעם נוספת, או כשהמחלוקת הפוליטית סביבו מגיעה לשיא חדש. כך, חלקים רבים מהעם שצפה במשך אלפיים שנים אל העיר שבמרכזה ההר, רואים בו היום אזור רחוק ומסוכן. גם היום, כפי שכתבה בצער נעמי שמר, כמעט "אֵין פּוֹקֵד אֶת הַר הַבַּיִת בָּעִיר הָעַתִּיקָה".
אבל הר הבית יכול להיות הרבה יותר מכך. חלקיו השונים, בורות המים החותרים תחתיו, הממצאים הארכיאולוגיים המרתקים שהתגלו בו, הדמויות שכספו לבקר בו והאגדות שנקשרו בשמו - מספרים יחד את סיפורו העם היהודי: סיפור של בניין וחורבן, גלות וגאולה, אמונה ותפילה. בהר הבית נחשפים השורשים הקדומים ביותר של העם, ובו גם נובטת תקוות עתידו.

הבית לוקח את הקוראים למסע מרתק בין תגליות ארכיאולוגיות, מלכים קדומים והרפתקנים בני זמננו. בעקבות ארנון סגל הם מוזמנים לפסוע בין שערי ההר הקדוש, לראות אותו כפי שמעולם לא ראו, להכיר לעומק את מה שהיה בו - ולחלום על מה שעוד יכול להיות. 
● אילו סודות מתחבאים במאגרי המים העצומים החבויים במעמקי הר הבית?
● מי האדם האחרון שהצליח להיכנס ל"בור הרוחות" שנמצא מתחת לאבן השתייה?
● למה מזניחה ישראל במשך עשרות שנים את ההר ומוותרת על השליטה בו?
● כיצד ירושלים העתידית תוכל להכיל שלושה מיליון עולי רגל?

ארנון סגל, נשוי למעיין ואב לשמונה. מתגורר בעיר דוד ומזה כשני עשורים פועל למען עליית יהודים להר הבית ולהשבת הריבונות הישראלית במקום. בתשע השנים האחרונות מפרסם סגל טור קבוע בנושא הר הבית בעיתון מקור ראשון. 'הבית' הוא ספרו הראשון.

במלאי
מק״ט
13861059
הוצאה
סלע מאיר
עמודים
320
יציאה לאור
1 באפר׳ 2021