גלויות מהמוסד

סופר/ת : ארל'ה שרף
טוען...

גלויות מהמוסד

סופר/ת : ארל'ה שרף
מחיר מיוחד ‏74 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

איך פיתתה "אמנדה" את הקצין הערבי בפריז? איך הצליחו לשבור את מדען הטילים הגרמני שעזר למצרים? מה סיכל את המבצע לגיוס ימאים ממדינות ערב? איך קשור נשיא חוף השנהב לפספוס של הזדמנות היסטורית לשלום עם מצרים? מיהו הקוסם שהרגיע את איש המוסד שנעצר בסיירה לאון? מה הקשר בין אשת השגריר האמריקאי ליהודי תימן? ואיך באמת התנהל החיפוש מסביב לעולם אחר הילד החטוף יוסל'ה שוחמכר?

ארל'ה שרף החל את דרכו בשירותי הביטחון הישראליים כשומר הראש של ראש הממשלה דוד בן־גוריון. כמעט במקרה התגלגל משם למוסד. לגמרי לא במקרה המשיך להתקדם בארגון, מדד ברגליו את מדרכות ערי אירופה במבצעים חשאיים, ובתפקידיו האחרונים שימש ראש אגף "ביצור", שפעל להעלאת יהודים מאתיופיה וממדינות ערביות ומוסלמיות, וראש אגף "תבל", שמופקד על הקשרים עם גופי מודיעין מקבילים במדינות אחרות.

בספרו גלויות מהמוסד חושף ארל'ה שרף בשפה קולחת, מרתקת ומלאת הומור את הסיפורים שמאחורי הקלעים ומאחורי הצללים של ארגון הביון הישראלי, סיפורים שהם חלק בלתי נפרד מקורותיה של מדינת ישראל.

"ארל'ה שייך לדור שעיצב את דמותו ותדמיתו של המוסד.

הוא התחיל את דרכו בתחתית הסולם ופרש אחרי שכיהן כראשם של שלושה אגפים שונים בארגון, איש מוסד אולטימטיבי. לאורך דרכו לקח חלק והיה עד לאירועים מכוננים בהיסטוריה של מדינת ישראל."                     שבתי שביט, ראש המוסד לשעבר

במלאי
מק״ט
11201736
הוצאה
כנרת זמורה
עמודים
220
יציאה לאור
9 בנוב׳ 2022