גדל, אשר, באך

טוען...

גדל, אשר, באך

מחיר מיוחד ‏64 ₪ מחיר רגיל ‏128 ₪
הספר חסר זמנית במלאי

מה הקשר בין המוזיקה של באך, ציוריו של אֶשֶר, ותגליתו של גֶדֶל בלוגיקה מתמטית? מה בינם לבין התהליכים שבבסיס פעולתו של התא החי?

דאגלס ה.הופשטטר, פרופסור למדעי הקוגניציה באוניברסיטת אינדיאנה, קושר את כל אלו ברעיון "הלולאה המוזרה" ודרכו דן בשאלות הגדולות: כיצד צומחת משמעות מיסודות חסרי-משמעות, ותודעה מִרכיבים שאינם מודעים? מה עומד ביסוד המחשבה האנושית? האם יוכלו מחשבים לחקות אותה, ואם כן - כיצד?

כל אלה מוסברים בבהירות ובשפה שווה לכל נפש. הסברים עיוניים שזורים בדיאלוגים שנונים ומלאי שעשועי לשון ומחשבה, בין דמויותיהם של אכילס, הצב, וחברים אחרים. הספר שהיה מכבר לקלאסיקה ראה אור לפני 32 שנים בשנת 1979 וזכה בפרס פוליצר (בשנת 1980). זוהי פוגה אינטלקטואלית מסחררת ומזהירה, שתלווה את הקורא שנים ארוכות.

דאגלס ריצ'רד הופשטטר, יליד ניו יורק (1945), הומניסט, מתמטיקאי ופיזיקאי, מלמד במחלקה לחקר מדעי החשיבה באוניברסיטת אינדיאנה. הוא מתעניין בתחומי התודעה האנושית, ה"אני", הבינה המלאכותית, שורשי המחשבה והלשון וכן בתחום המוזיקה.

בין ספריו: Metamagical Themas, שהוא לקט של טורים שפירסם ב"סיינטיפיק אמריקן", Fluid Concepts and Creative Analogies ו־The Mind's I, שערך עם דניאל דנט. על ספרו שלפניכם זכה הושפטטר בפרס פוליצר ובפרס American Book Award בקטגוריית ספרי מדע. כמו כן הוכתר כחבר מוזיאון גוגנהיים בניו-יורק. כיום מלמד הופשטטר באוניברסיטת אינדיאנה, במחלקה לחקר מדעי החשיבה.חסר זמנית במלאי
מק״ט
18101133
עמודים
848
יציאה לאור
28 באוג׳ 2011
תרגום
טל כהן וירדן ניר-בוכבינדר