גבירותיי ורבותיי, מהפך

סופר/ת : משה פוקסמן
טוען...

גבירותיי ורבותיי, מהפך

סופר/ת : משה פוקסמן
מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

1981-1977, ארבע השנים שבהן שינתה ישראל את פניה

דקות ספורות לפני פתיחת משדר הבחירות של ה-17 במאי 1977 כשבידו מעטפה ובה תוצאות מדגם הטלוויזיה הישראלית, שינה חיים יבין את דעתו. במקום "גבירותי ורבותי, מהפכה!" הוא הכריז "גבירותי ורבותי, מהפך!".

חודש לאחר מכן, בתום טקס קצר והרמת כוסית, עלה מנחם בגין לקומה השנייה של משרד ראש הממשלה 

בירושלים ונכנס בצעדים מהירים ללשכת ראש הממשלה. בגין, שמגיל צעיר נמשך למשחק השחמט, תכנן במשך כמעט שלושים שנה כיצד יערוך מחדש את לוח השחמט של הפוליטיקה הישראלית, ברגע שיזכה בבכורה. 

הספר "גבירותי ורבותי, מהפך!" חושף בפני הקורא כיצד הכח הפוליטי, שלראשונה עבר למנהיג הימין, הפך לאזמל והפטיש באמצעותם עיצב מחדש את הזהות הישראלית. הליכוד והציונות הדתית חברו יחדיו לשינוי המציאות שמעבר לקו הירוק. החרדים, שמאז שנות החמישים סירבו לקחת חלק בכל קואליציה ממשלתית, הוחזרו למגרש כשחקן פוליטי בעל העדפה ברורה לגוש הימין. "ישראל השנייה" חברה ל"משפחה הלוחמת" ויחדיו כבשו את עמדות ההנהגה בשלטון הארצי והמקומי כאחד.

הברית הפוליטית שנוצרה בשנים 1981-1977 המשיכה לנצח גם שנים אחר כך ומבחינה דמוגרפית הלכה והתעצמה. למרות חילופי המנהיגים במפלגות ובזרמים השונים, עדיין המשיכה קואליציה זו לעצב את הפוליטיקה הישראלית. ספר זה יתווה את העלילה של ארבע השנים הדרמטיות בהן קמה קואליציית הימין שהפכה לציר המרכזי סביבו נסובה הפוליטיקה והחברה בישראל מאז ועד היום.

במלאי
מק״ט
13861073
הוצאה
סלע מאיר
יציאה לאור
1 בנוב׳ 2021