עדשי השוקולד של הבז - אנטוני הורוביץ

98 ₪

"לא רציתי בכלל להיכנס לתוך החדר. אבל אם הייתי בורח משם באותו רגע, לעולם לא הייתי סולח לעצמי.

המשכתי לאחוז את הרברט בכל הכוח, ופתחתי את הדלת. היא לא היתה נעולה. לחדרים במלון ספלנדיד לא היו דלתות עם מנעולים. לאחדים כלל לא היו דלתות.

הדבר הראשון שראיתי כשנכנסתי לחדר היה וילון מתנופף ואיזו דמות לא ברורה נעלמת מחוץ לחלון. לא יכולתי אפילו להבחין אם זה גבר או אישה. היה רק מין הבזק של רגל תלויה על שפת אדן החלון, ואז הדמות נעלמה."

כשהגמד ג'וני נאפולי נכנס למשרדו של הבלש טים דיאמונד ומפקיד בידיו חבילה מסתורית, הוא עושה טעות איומה. מפני שטים דיאמונד הוא כנראה הבלש הגרוע ביותר בלונדון ואולי בעולם כולו. לא עובר יום והגמד סופג מכה אנושה. למשטרה סיבה טובה לחשוד בטים. אבל לא רק המשטרה נמצאת בעקבותיו - הפושעים הכי גדולים בעיר מחפשים את החבילה שטמון בה קוד סודי לאוצר של מיליונים.

מי הראשון שיפענח את הקוד? מי יפתור את החידה של הבז ושל עדשי השוקולד שלו?

אנטוני הורוביץ (נולד ב-1955) הוא סופר בריטי שספריו שופעים טיפוסים מפוקפקים וכתיבתו מצטיינת במתח ובהומור. עוד כשהיה בן שמונה החליט להיות סופר ומאז כתב יותר מחמישים ספרים, כמו גם תסריטים לקולנוע ולטלוויזיה. בזכות הסדרות המצליחות האחים דיאמונד ואלכס ריידר, שתורגמו לשפות רבות ועובדו לסרטים, נחשב הורוביץ לאחד הסופרים האהובים לילדים ולנוער.

בראיונות שהעניק הוא מודה כי הושפע לא מעט מכתיבתו של רואלד דאל ומחוויות ילדותו שעברה עליו באחוזה אנגלית, בחברתם של צוות משרתים ונהג צמוד, וכן בפנימייה לבנים הקמה לתחייה בספרו כפר אשמדים - גם הוא בסדרת "מרגנית".

 

במלאי
מק״ט
18101119
עמודים
208
יציאה לאור
26 בנוב׳ 2007