עד קצה העולם

מחיר מיוחד ‏45 ₪ מחיר רגיל ‏89 ₪

עד קצה העולם הוא סיפורו האמיתי של כריסטופר מקנדלס, בן למשפחה אמריקאית מבוססת, תלמיד מבריק ואתלט מעולה, המסיים את הקולג' בהצטיינות כשכל האפשרויות פתוחות בפניו. אבל בניגוד לכל הציפיות, במקום לבחור במסלול של קריירה רווחית, מקנדלס משאיר הכול מאחוריו ובורח מהחברה החומרנית המסואבת, לשיטתו. הוא תורם את כל חסכונותיו לצדקה, נוטש את מכוניתו, אורז כמה פריטים הכרחיים ויוצא בטרמפים למסע ברחבי ארצות הברית.

בטיול שנועד להיות אודיסיאה במלוא מובן המילה, מסע אֶפִּי שישנה הכול, מקנדלס פוגש שורת טיפוסים אקסצנטריים, ובסופו של דבר מגיע אל השממה הקפואה של אלסקה. שם, משוחרר מעולמם המחניק, המוגן והתועלתני של הוריו וחבריו, שבו חש עצמו מנותק מן המקצב הטבעי של הקיום, הוא מנסה לחיות חיים אידיאליסטיים, בתנאים קשים. כסמל לניתוק המוחלט מעברו, הוא מאמץ לעצמו שם חדש - מעתה הוא אלכסנדר סופרטרַמְפּ, אדון לגורלו. ארבעה חודשים לאחר מכן נמצאה גופתו בתוך אוטובוס נטוש.

ג'ון קראקאוור, מחבר "מוות באוורסט" ומטפס הרים הרפתקן בפני עצמו, בוחן באמצעות סיפורו הטרגי של מקנדלס את סוד המשיכה אל מרחבי הפרא הנידחים, את אופיים ונפשם המיוחדים של הנשבים בקסמיהם, את הנהייה אחר החופש האישי שמזמן הטבע, אבל גם את צדו האפל ואכזרי.

עד קצה העולם עובד לסרט קולנוע בבימויו של שון פן. הוא היה מועמד לשני פרסי אוסקר.

ג'ון קראקאוור הוא סופר, עיתונאי ומטפס הרים אמריקאי. כתב, בין השאר, עבור המגזינים "אאוטסייד" ו"נשיונל ג'יאוגרפיק". השתתף במשלחת הטיפוס הנודעת לאוורסט ב-1996, שארבעה מחבריה נהרגו. ספרו רב-המכר "מוות באוורסט" הוא תיעוד מצמרר של האסון ההוא.

במלאי
מק״ט
11200568
עמודים
256
יציאה לאור
16 בנוב׳ 2014
תרגום
אמנון כץ