ציידי הנפשות תשובה לתשובה‏

מחיר מיוחד ‏44 ₪ מחיר רגיל ‏59 ₪

צופיה ודן מלר

"15 שנים של שידור מותירות אחריהן שובל של זיכרונות. שניים זכורים לי היטב: האחד, כאשר זימנו לאולפן את צופיה ודן מלר עם בנם שחזר בתשובה: הדו שיח ביניהם הפך לתעודה לאומית. זה היה כל כך מרתק, שבניגוד לתכנון ביקש יוסי רונן את סליחת שאר המשתתפים, שהוזמנו להתראיין בנושאים אחרים, ושיגר אותם הביתה..."

                                                                        דן מרגלית בספרו "ראיתי אותם", 1997

 

ציידי הנפשות הוא ניסיון ראשון לעמוד בפרוטרוט על תופעת ההתחרדות בחברה הישראלית והמענה לה. המחברים חושפים את דרכי ההטפה ו'שטיפת המוח', ההטעיות והטלת המורא, הנזק וההרס שממיטה מערכת התיחרוד על הפרט, המשפחה והחברה. מן הספר עולה דמותה של מערכת מתוכננת להפליא ומשומנת היטב בתקציבי עתק, מרביתם מכספי משלם המיסים הישראלי.

הספר נודע לסייע לקורא המתלבט לעמוד על 'העגלה המלאה' של היצירה והתרבות היהודיים והאוניברסליים, לאו דווקא דתיים, המצויים בהישג יד, אשר הבחירה בהם מעשירה את בעליה ברוחניות, הרבה לאין ערוך מן ה'רוחניות' המזויפת של שלוחי-כוח-עליון-מטעם-עצמם-עלי-אדמות.

 

ד"ר צופיה מלר, מרצה וחוקרת במדעי החינוך, ופרופסור דן מלר, רופא מנתח פלסטי, שחזו מבשרם את התופעה בהתחרדותו המכאיבה של בנם, הקדישו שנים רבות לחקר התופעה

במלאי
מק״ט
10312909
עמודים
352
יציאה לאור
15 באוג׳ 2005