ברית של כסילים - חיים חיימוף

טוען...

ברית של כסילים - חיים חיימוף

‏98 ₪

איגנציוס ריילי – גבר בן 30, "שלומפר" ענק, שמן, עצל ונוטה להפיח – מבלה את ימיו בבטלה פילוסופית בפרבר עוני של ניו אורלינס. כאשר אמו השתלטנית, שבביתה הוא מתגורר, משלחת אותו החוצה לעבוד – הוא הופך לכוח טבע הרסני, גרוטסקי, מצחיק ומרתק, המערער ומזעזע כל דבר שהוא נוגע בו, בין אם זה בית חרושת ובין דוכן לממכר נקניקיות חמות.
ברית של כסילים , מן התגליות הספרותיות החשובות של הזמן האחרון, הוא אפוס קומי נפלא, מדהים, מפתיע ומרגש, שבמרכזו צועד מעין גרגנטואה של זמננו, דון-קישוט פילוסופי, המתעד את עירו, את לשונה המיוחדת, ואת גאלרית הדמויות המגוונת להפליא, הסובבות את גיבורנו – שיכורים, זונות, הומוסקסואלים, אנשי העולם התחתון של ניו אורלינס, שוטרים, אנשי כמורה, וגם מירנה, חברתו העסוקה באופנת מזון הבריאות ובמודעות חברתית.
"ספרו של ג'ון טול הוא, ללא כל ספק, רומן פנטסטי והישג חשוב, תאור קומי-סאטירי-טראגי חד-פעמי של החיים בניו אורלינס" – ווקר פרסי (סופר)
"יצירת מופת קומית, בעלת כושר אמצאה מדהים" – ניו יורק טיימס
"עשיר, מזעזע, מצחיק ונוגע ללב, מלא דמויות אמיתיות ורקע מוחשי" – וושינגטון סטאר
"הדיאלוג נפלא ומטורף. אתה נסחף לתוכו, כולך פליאה" – בוסטון גלוב

ג'ון קנדי טול , יליד ניו אורלינס, סיים תואר שני באוניברסיטת קולומביה. בשנת 1969, בגיל 32, שלח יד בנפשו לאחר ניסיונות נואשים למכור את כתב-היד של ספרו הראשון הזה למו"לים. בזכות מאמציה הבלתי-נלאים של אמו, הגיע הספר לבסוף בשנת 1967 לידיו של הסופר ווקר פרסי, שהצליח לגרום להוצאתו לאור. הרומן זכה מיד לתגובות נלהבות של המבקרים. היה מועמד לפרס על היצירה הספרותית הטובה ביותר לשנת 1980.

במלאי
מק״ט
18100057
עמודים
357
יציאה לאור
1 בנוב׳ 1993