במערב אין כל חדש‏

טוען...

במערב אין כל חדש‏

מחיר מיוחד ‏67 ₪ מחיר רגיל ‏89 ₪
הספר חסר זמנית במלאי

רומן המדהד את קולו של דור שלם.

פאול בוימר בן התשע–עשרה מתנדב להתגייס ונשלח היישר מספסל הלימודים אל חזית הקרבות של מלחמת העולם הראשונה. תחת הריגושים וההרפתקאות שציפה להם, הוא חווה את הקטל הברוטלי במלוא עוצמתו ואת מותם חסר התכלית של רעיו.

במערב אין כל חדש התפרסם ב-1929 והיה מיד לרב–מכר ספרותי מן הגדולים בכל הזמנים. הספר תורגם לכ-50 שפות ועובד לקולנוע. הרומן מתאר את זוועות המלחמה בחדות מרתקת ובשפה חיונית המדברת אל כל דור קוראים חדש, ומעביר מסר אוניברסאלי והומאני של עליונות החיים על המוות.

אריך מריה רמרק הוא סופר גרמני שנולד ב- 1898 באוסנברוק שבגרמניה, גויס לצבא בגרמני בגיל 18 ונשלח לחזית המערבית, שבה לחם ונפצע מרסיסי פגז. לאחר המלחמה, עבד כמורה, נהג מכוניות מרוץ, וכתב ספורט. במקביל, עבד על ספרו הראשון אותו פרסם בשנת 1929, "במערב אין כל חדש".

למהדורה החדשה של ספר זה מצורפת אחרית דבר מאת גדי גולדברג שגם תירגם.

"אריך מריה רמרק זיכה את העולם בסופר דגול. אין ספק שהוא אמן מהשורה הראשונה, איש שיכול לכפוף את השפה על פי רצונו. בין שהוא כותב על בני אדם ובין שהוא כותב על הטבע האנושי, כתיבתו רגישה,נחושה ובוטחת."

(ניו יורק טיימס)

"את הספר הזה צריך ללמד בכל בתי הספר, בכל האוניברסיטאות, לכתוב עליו בכל העיתונים ולדבר עליו בכל תחנות הרדיו, וגם זה לא יספיק: כימדובר בו על עובדות היסוד של חיינו וקיומנו…"

(קרל צוקרמאייר, "ברלינר אילוסטרירטה צייטונג", 1929)

"כל מילה בספר הזה מדממת אמת."

(ברונו פרנק, "דאס טאגבוך" 1929)

חסר זמנית במלאי
מק״ט
10270344
עמודים
208
יציאה לאור
8 ביולי 2014
תרגום
גדי גולדברג