בלוטת האושר

סופר/ת : עוקבי טלי
טוען...

בלוטת האושר

סופר/ת : עוקבי טלי
מחיר מיוחד ‏38 ₪ מחיר רגיל ‏94 ₪
הספר חסר זמנית במלאי

"הרבה פעמים אני נוטה לחשוב שאילו יכולתי להבין עד הסוף את תורת הקוונטים, ובאופן כללי אסטרו-פיזיקה, הייתי אדם מאושר. אני נוטה להאמין בכך וכמובן אחר כך לפקפק, מכיוון שברור לי שאי אפשר באמת להבין את תורת הקוונטים, ועוד יותר ברור לי שאין לזה שום קשר לאושר.

אני חושבת שהפיתוי הראשון התחיל במילה 'הוכחה'. בתרגילי גיאומטריה פשוטים שבהם צריך להוכיח ש- y ועוד k יוצרים זוויות נגדיות או מקבילות לצורך העניין.

מיותר לציין שכבר בשלב הזה נכשלתי. משהו בדרך שההוכחה צריכה להתנהל נבצר מבינתי, שזלגה למחוזות המתנגדים בעקביות ובעזות מצח לעניין הזה של 'להוכיח דברים'.

אף על פי כן הכמיהה להבנה של תורת הקוונטים נותרה ערה, ואיתה האמונה שיכולתי להיות אדם מאושר אילו ניתנה לי ההזדמנות להתהלך בתוך נוסחאות גיאומטריות, לטפס בקווים מקבילים, להיות המופשט, הקו המקביל החוצה את השלם ואינו מאבד דבר מעצמו תוך כדי כך.

עם הזמן זיהיתי שיש בי התנגדות רצינית לעניין של 'להוכיח ש...', ובנוסף ואולי אף יותר, לעניין ה'נובע מכך ש...!' כאן הפסקתי להתנהל בזוויות, והפקפוק תפס טמפרטורה אחרת לחלוטין, כשהבנתי שכל מה שאני רוצה זה להיות בתוך שלפוחית השתן ולדמיין שאני שוחה באוקיינוס אינסופי של אושר."

אם אתם בחנות ספרים עכשיו, קנו את הספר הזה. הוא נוגע באדמה, נוגע בכוכבים ואנושי עד הקצה. אכזר ורך, יפה להלל וכמֵה לגאולה, או לפחות לקצה חוט שיוביל אותנו )אולי( לפשר.

יגאל שוורץ

 

רוח צד היא סדרה חדשה לפרוזה עברית, המיועדת לספרים שחורגים מהנתיבים המוכרים של הספרות העברית העכשווית. בסדרה רואים אור ספרים של סופרות וסופרים שנחשפים לראשונה ככאלה, יחד עם סופרים וסופרות שפרסומים קודמים כבר יצרו להם קהל קוראים נאמן.

הסדרה היא פרי שיתוף פעולה בין "מכון הקשרים לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית" באוניברסיטת בן־גוריון בנגב, לבין הוצאת הספרים כנרת, זמורה, דביר. עורכי הסדרה: יגאל שוורץ, דקל שי שחורי ומוריה דיין קודיש.

 

טלי עוקבי היא סופרת ומשוררת, ילידת 1970 . בוגרת "המדרשה לאמנות" במכללת בית-ברל, במגמת חינוך ואמנות. למדה בשווייץ ציור ולימודים אנתרופוסופיים. מפרסמת באופן קבוע שירים וסיפורים קצרים בכתבי עת שונים. נשואה, אם לשני ילדים ומתגוררת בגרמניה.

חסר זמנית במלאי
מק״ט
10106876
עמודים
224
יציאה לאור
1 בנוב׳ 2018