בין צלב הקרס לסהרה - יהודים וערבים בצפון אפריקה בצל השואה

טוען...

בין צלב הקרס לסהרה - יהודים וערבים בצפון אפריקה בצל השואה

מחיר מיוחד ‏67 ₪ מחיר רגיל ‏89 ₪

עשרות אלפי אנשים הוכרו כחסידי אומות העולם משום שהצילו יהודים בתקופת השואה - ולא היה ביניהם אפילו ערבי אחד. האם לא היו ערבים שהצילו יהודים בתקופת השואה?

במטרה להבין את מגפת הכחשת השואה בארצות ערב ובעולם המוסלמי כולו, יצא רוברט סטלוף לארצות צפון אפריקה, ובמשך ארבע שנים חיפש גיבור ערבי שיש בסיפורו כדי לשנות את האופן שבו הערבים רואים את היהודים, את עצמם, ואת ההיסטוריה שלהם בתקופה הנאצית. בארבע השנים האלה התגורר סטלוף עם משפחתו ברבאט, בירת מרוקו, ושם התמקד בחשיפת סיפורים על "גיבורים" ו"נבלים" ערבים בתקופת השואה בהסתמך על ארכיונים, ראיונות וביקורים במחנות עונשין ובמחנות כפייה בצפון אפריקה. ממצאיו עזרו לשכנע את ממשלמת גרמניה להעניק פיצויים ליהודים ניצולי מחנות כפייה בצפון אפריקה.

בין צלב הקרס לסהרה הוא כתב אישום וסנגוריה גם יחד, החושף פרטים היסטוריים לא נודעים וסיפורים אישיים מרגשים, ונקרא כסיפור מתח.

"רוברט סטלוף הוא מעין אינדיאנה ג´ונס של ימינו. הוא יוצא למשימה בחלק מסוכן של העולם וחוזר עם תגליות שלא ייאמנו... לי, כמוסלמי המחויב לדו-שיח בין-דתי, הוא עשה שירות עצום. מבחינתי, רוברט סטלוף הוא גיבור אמיתי."

אכבר ס´ אחמד,

ראש הקתדרה ללימודי האסלאם ע"ש איבן ח´לדון, אמריקן יוניברסיטי,

מחבר הספר Journey into Islam

 

"רוברט סטלוף ביצע פריצת דרך מדהימה בידע ההיסטורי שלנו. ספרו נקרא כמו סיפור בלשי."

סר מרטין גילברט,

מחבר "צ´רצ´יל והיהודים" וספרים אחרים

במלאי
מק״ט
10102626
עמודים
320
יציאה לאור
8 באפר׳ 2010
תרגום
עמוס כרמל