מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 94 ₪

בעלת הבית

מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
במלאי
מק״ט
10314031
עמודים
336
יציאה לאור
6 בינו׳ 2013

זוכה פרס ספיר לשנת 2014!

בנימוקי השופטים נכתב: "נעה ידלין יצרה רומן שנון ומהנה, ששולח את חיציו לנקודות חולשה רבות בחיים המודרניים בכלל והחיים בישראל בפרט. כמעט אין תחום שאינו נבחן במראה הסאטירית הביקורתית של ידלין: כשליו של הניו אייג', זיופיו וחולשותיו של השמאל הישראלי האשכנזי השבע, העיסוק בתדמית במקום במהות ומקומם של יועצי תקשורת, תוכניות ריאליטי והמדיה לסוגיה".

אסא פוגל, דוקטור בלי משרה ופרוד טרי, מתעורר בוקר אחד לחדשות מבהילות: אמא שלו האהובה, סמנכ"ל מרכז תיאודור הירש לשלום בר קיימא, פרופסור להיסטוריה של עם ישראל, אספנית אנינה של אמנות ישראלית ופעילה נמרצת בשלל אגודות ידידים – חשודה שגנבה ממקום עבודתה 3.4 מיליון שקלים.

עכשיו אסא מנסה לנווט בתוך מציאות טרופה: בין אחותו המשוכנעת בחפותה של אמה לבין אחיו הספקן; בין פרודתו הנוכחת בחיי כולם לבין החברים שנעלמים; בין טעויות ותיקות לעלבונות חדשים – והכול לעיני התקשורת, שאינה נותנת מנוח.

אבל יותר מכול עליו לבחון מחדש את דמותה המוכרת כל כך של אמו. מי היא האישה הזו, עם חוש ההומור הנהדר, השכל החריף והנטייה הקלה לצדקנות, שיושבת עכשיו במעצר בית?

"בעלת הבית" מפרק את דמויותיו בסכין מושחזת ומרכיב מהן רומן מקורי ומסעיר על משפחה ועל כסף, על אימהות וילדים, על כישלון והצלחה, על מעמד ועל תדמית.

ספריה הקודמים של נעה ידלין, חיי מדף (זמורה ביתן, 2010) ו"שאלות קשות לאללה – אתם שואלים, אלוהים משיב" (חרגול/עם עובד, 2005) זכו לשבחי הביקורת וסימנו אותה כאחד הקולות המבטיחים בספרות העברית.

"לעונג לי להמליץ על רומן ישראלי... זה רומן מהנה באמת, לא כזה שקוראים בתחושת חובה יגעה"

 (אריק גלסנר, שבעה לילות)

 

"הרומן החדש של נעה ידלין הוא הפתעה. זה רומן ההולך בגדולות: בקריאה בו אי אפשר להתחמק מן ההרגשה כי המחברת ראתה לנגד עיניה את ספרו של יעקב שבתאי “זכרון דברים” כשניגשה לכתיבת הספר. היא עדיין לא שם, אבל מדי פעם היא מתקרבת, כמעט נוגעת ברף הספרותי הגבוה הזה."

(אברהם בלבן, הארץ)

מידע נוסף
סופר/ת נעה ידלין
יציאה לאור 6 בינו׳ 2013
עמודים 336
ספרים נוספים של נעה ידלין:
 1. שטוקהולם
  שטוקהולם
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
 2. אנשים כמונו
  אנשים כמונו
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 98 ₪
 3. חיי מדף
  חיי מדף
  מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 89 ₪