אשת הטיגריס

סופר/ת : טאה אוברכט
מחיר מיוחד 10 ₪ מחיר רגיל 89 ₪
בארץ בלקנית המתאוששת משנים של סכסוך מגיעה נטליה, רופאה צעירה, אל בית יתומים לשפת הים, מלוּוה בזוֹרָה, חברתה מילדות.
אמונות תפלות וסודות בני דור אופפים אותה מכל עבר, ובו בזמן היא מתמודדת גם עם תעלומה פרטית וכואבת משלה - הנסיבות הלא ברורות של מות סבהּ האהוב שמת לבדו ביישוב נידח.
הסב, שהיה רופא מפורסם, ודאי ידע כי הוא חולה מכדי להרחיק לכת, ונטליה חשה דחף עז לפתור את החידה.
היא פונה לחפש רמזים בסיפורים שנהג לספר לה בילדותה. בביקוריהם השבועיים בגן החיות הוא היה קורא לה מעותק מרופט של "ספר הג'ונגל", ובהמשך סיפר לה על מפגשיו המפתיעים עם "האיש בן-האלמוות".
 
אבל הסיפור המדהים מכולם הוא זה שלא סיפר לה מעולם, ואותו מוטל על נטליה לגלות בעצמה: סיפורו של הטיגריס שהטיל את כפר ילדותו למערבולת של רגשות ואימה בעיצומו של חורף עז בימי מלחמת העולם השנייה. "הסיפורים האלה," מבינה נטליה לבסוף, "זורמים כנהרות חשאיים בכל שאר סיפורי חייו", ובהם היא עתידה למצוא את התשובה.
טאה אוברכט טווה באמנות מעוררת השתאות מקלעת סבוכה של אגדה משפחתית, אהבה ואובדן, רומן בלתי נשכח שמעמיד אותה כאחת הסופרות המקוריות והמהדהדות של דורה.
טאה אוברכט נולדה בבלגרד שביוגוסלביה לשעבר ב-1985, ובגיל שתים-עשרה עברה לארצות הברית. ה"ניו יורקר" כלל אותה ברשימת עשרים כותבי הפרוזה הטובים באמריקה מתחת לגיל ארבעים, וקרן הספר הלאומי ברשימה דומה של חמשת הסופרים מתחת לגיל שלושים וחמש.
 
ביקורות מחו"ל:
 
"רומן ביכורים מרהיב! טאה אוברכט טווה סיפור מופלא וקסום בקול ספרותי שמהפנט את הקורא... אוברכט תגיע לכותרות כאחת הכותבות המלהיבות והמרגשות של הדור שלה." Entertainment Weekly
 
"דמיונה של אוברכט מפתה בפזרנות הנדיבה שלו." The Guardian
 
"הרומן הראשון של טאה אוברכט מושך את הקורא אל...אמת שההיסטוריה לא יכולה לגעת בה... זהו סיפור המדמם לתוך האגדה דרך שריטה קטנה." Washington Post
 
"אוברכט מוכשרת הרבה מעבר לגילה, והאמונה הלא-רגשנית שלה בשפה, בחלום ובזיכרון היא תענוג." Publishers Weekly
 
"הופעת בכורה מלאת ענווה התובעת את מלוא תשומת הלב... מומלץ בחום!"
Library Journal
במלאי
מק״ט
10270347
עמודים
304
יציאה לאור
23 בינו׳ 2012
תרגום
שאול לוין