אשת הברזל

טוען...

אשת הברזל

מחיר מיוחד ‏96 ₪ מחיר רגיל ‏128 ₪
מבט מבפנים על חייה של ראש ממשלת בריטניה שהביסה את הסוציאליזם והחזירה את השגשוג, הכבוד והגאווה לבריטניה. 
 
רובין האריס, כותב הנאומים, יועצה הפוליטי וחברה הקרוב של תאצ'ר, מתאר את חייה של ראש הממשלה האגדית של בריטניה, אשר תמכה בשוק חופשי ומדיניות חוץ ניצית והפכה את האיש החולה של אירופה למעצמה. 
 
מנקודת המבט של צופה מבפנים, מספר האריס את סיפורה של אשת הברזל במטרה לחשוף מי הייתה תאצ'ר כאדם, להציג את כוונותיה, מאבקיה וההשלכות של כהונתה על מקומה של בריטניה בעולם.
 
ייחודה של ביוגרפיה זו טמון בשילוב בין ההיכרות האישית והעשייה הפוליטית המשותפת לבין היושרה של האריס, אשר מתאר את חייה של תאצ'ר החל מילדותה בעיירה גראנתם כבתו של חנווני, דרך מאבקה באיגודי העובדים אשר שיתקו את כלכלת בריטניה ועד למלחמת פוקלנד, המדינית הניצית כלפי ברית המועצות והיבחרותה לראש ממשלת בריטניה בפעם השלישית ברציפות. 
 
היום, תאצ'ר נחשבת למודל לחיקוי בעיניי פטריוטים ניציים, אוהבי חירות ליברליים ותומכי השוק החופשי, ובעיני רבים בשמאל הבריטי והעולמי למכשפה מרושעת אשר הרסה את ערכי השוויון והסולידריות וגרמה לרעיונותיה המסוכנים להתפשט ברחבי העולם. באשת הברזל, האריס חושף כיצד פילסה את דרכה והפכה לראש הממשלה המשפיעה, הנערצת והמתועבת ביותר בתולדות בריטניה.  
 
 
"הביוגרפיה הפוליטית של העשור" - Daily Mail
"דו"ח מלא חיים ונגיש של מישהו מבפנים" - Financial Times
"זה מרענן ... האריס הוא כמו נאמן חצר ששוחרר במותו של המלך לדבר עליו את כל האמת." - Guardian
"האריס הוא ממולח ואוהד דיו בכדי לעשות צדק מלא לתאצ'ר הן כפוליטיקאית והן כאדם." - Standpoint Magazine
במלאי
מק״ט
13861043
הוצאה
סלע מאיר
עמודים
536
יציאה לאור
1 ביוני 2020