אסייתים עשירים מטורפים

טוען...

אסייתים עשירים מטורפים

מחיר מיוחד ‏29 ₪ מחיר רגיל ‏94 ₪
כשרייצ'ל צ'ו מסכימה לבלות את הקיץ בסינגפור עם החבר שלה, ניק, היא רואה בעיני רוחה בית משפחה צנוע, נסיעות ארוכות ברחבי האי וזמן איכות עם האיש שיום אחד אולי תינשא לו. אין לה מושג שבית המשפחה שלו נראה כמו ארמון, שהיא הולכת לבלות במטוסים פרטיים יותר מאשר במכוניות, ושעם אחד הרווקים הכי מבוקשים באסיה באמתחתה, היא משולה למטרה מהלכת. טקסי החניכה שלה בעולם של פאר שושלתי הזוי כוללים היכרות עם אסטריד, האישה האִינִית בחברה הגבוהה של סינגפור; אֶדי, שמשפחתו ממש מתגוררת בדפי המגזינים של החברה בהונג קונג; ואלינור, אמו המפחידה של ניק, אישה בעלת דעות מוצקות מאוד בנוגע למי שבנה צריך — ואינו צריך — לשאת לאישה.
 
"אסייתים עשירים מטורפים", רומן ביכורים מצחיק להפליא, לוקח אותנו לסיבוב במגרשי המשחקים האקסקלוסיביים ביותר באסיה — מפנטהאוזים נוצצים בשנחאי ועד איים פרטיים בים סין הדרומי — ומציע תמונת מצב של חוג הסילון האסייתי ותיאור מושלם של העימות בין הסינים שמעבר לים לסינים שביבשת.
 
קווין קוואן נולד וגדל בסינגפור. כיום הוא גר במנהטן.
זהו הרומן הראשון שלו.
 
נושאים בעקבות הספר:
 
העשירים החדשים של אסיה: לפני כעשר שנים לא היה ביליונר אחד בסין; היום יש 122 ביליונרים סינים ברשימת פורבס, אנשים שהתעשרו בן לילה. לעובדה זו יש השפעה על המבנה החברתי של  אסיה כולה ועל המאזן בין כסף ישן בסינגפור, הונג קונג, אינדונזיה והפיליפינים לבין כסף סיני חדש שמוביל לפזרנות דקדנטית שעברה עידון בספר.
 
פער דורות בחברה הסינית-אסייתית: בחברה זו דור ההורים והסבים דורש יחס מיוחד: מצופה מהבן הבכור לדאוג לבני הדורות הקודמים כל חייהם ולהמשיך את העסק המשפחתי. כל הילדים אמורים לתמוך כלכלית בהוריהם. בתקופה המודרנית המנהגים הללו מתהפכים משום שהחברה האסייתית הופכת מערבית. את המאבק הזה מייצגות הדמויות הצעירות בספר - ובכך הן מייצגות דור שלם.
במלאי
מק״ט
11201038
עמודים
456
יציאה לאור
4 באוג׳ 2015
תרגום
שאול לוין