ארוחת בוקר של אלופים - קורט וונגוט

טוען...

ארוחת בוקר של אלופים - קורט וונגוט

‏98 ₪

ארוחת-בוקר של אלופים היא סאטירה שנונה ועוקצנית נגד החברה האמריקאית לכל גווניה, משובצת קריקטורות משעשעות ובהשתתפות דמויותיו המפורסמות של וונגוט.

וונגוט נפרד בברכת דרך-צלחה מכל הדמויות הספרותיות שעמלו כה קשה למענו במשך השנים. שיחרורם בלא תנאי הוא מתנתו של הסופר לעצמו לרגל יום הולדתו החמישים. רק קילגוֹר טראוּט, סופר מדע בדיוני, יודע על חירותו החדשה משִגיוֹנוֹת מחבּרו ומובטח לו שיקבל את פרס נובל כפיצוי על חוסר התכלית והמרירות של חייו עד כה.
פגישתו של טראוט עם יוצרו מתרחשת בפסטיבל האמנויות במידלנד סיטי. וטראוט, בטרם תיוודע לו האמת המדהימה על קיומו שלו, מספר לסוחר מכוניות ממידלנד סיטי, דאיין הובר, עובדות על חייו של סוחר המכוניות המטריפות את דעתו של הסוחר.

הציורים המשעשעים המלווים את הסיפור הם ציורי המחבר.


"חצוף, שנון, מעורר מחשבות, מרתק, מדהים," כתב המבקר ספקטייטור. "לאחר וונגוט, כל דבר אחר נראה חיוור מעט."

"וונגוט עושה נפלאות.. רען, מצחיק, חצוף.." (ניו יורק טיימס)


קורט וונגוט נולד באינדיאנאפוליס ב-1922 ולמד ביוכימיה באוניברסיטת קורנל. במלחמת-העולם השנייה שירת באירופה והיה שבוי-מלחמה בגרמניה. לאחר המלחמה התמחה באנתרופולוגיה באוניברסיטת שיקאגו ואחר כך פנה לכתיבה כמקצוע. וונגוט נמנה עם השורה הראשונה של המספרים האמריקאים המודרניים.

מספריו ראו אור בעברית, בהוצאת "זמורה, ביתן": בית מטבחיים חמש; אמא לילה; יברך אותך אלוהים, אדון רוזווטר; ציפור-כלא; הסירנות של טיטאן.

במלאי
מק״ט
18100389
עמודים
220
יציאה לאור
1 בינו׳ 1983
תרגום
דורית בר-און