אני קורא - מארז

סופר/ת : גלית חזק
מאייר/ת : שחר קובר
טוען...

אני קורא - מארז

סופר/ת : גלית חזק
מאייר/ת : שחר קובר
מחיר מיוחד ‏39 ₪ מחיר רגיל ‏128 ₪

 

סדרת "אני קורא" מציעה חוויית קריאה של סיפור שלם כבר מהצעדים הראשונים ברכישת הקריאה.

  1. בסדרה חמישה אוגדנים על פי סדר התנועות: 1. קָמָץ (אָ), פַּתָּח (אַ) ושְׁוָא (אְ); 2. חִירִיק (אִ); 3. סֶגּוֹל (אֶ) וצֵירֵי (אֵ); 4. חוֹלָם (אוֹ); 5. שׁוּרוּק (אוּ) וקֻבּוּץ (אֻ).
  2. בכל אוגדן ארבעה ספרונים ובהם מככבת דמות משעשעת אחת המייצגת בשמה את התנועה.
  3. המפגש עם דמויות משעשעות וסיפורים שובי לב מזמין את הילד לקרוא בקלות ובהנאה.

על היוצרים

 

גלית חזק

סופרת ילדים ("בדרך לשלולית": ידיעות אחרונות, "לטל לא קל", "יונית וסודות הדי אן איי", "שגיא ותאונת הסקי": יסוד) ומפתחת תוכניות לימוד. בוגרת החוג לפסיכולוגיה וחינוך באוניברסיטת ת"א. אמא לשלושה. גרה שנים רבות בניו יורק, שם גם צמח הרעיון לסדרה.
"הכול התחיל כאשר בני הבכור עלה לכיתה א' בבית ספר יהודי בניו יורק והחל ללמוד לקרוא. הוא היה מגיע הביתה עם ספרונים קטנים ומקסימים באנגלית לתרגול הקריאה, ומנגד - בעברית, עם דפים מצולמים מחוברת עבודה, ועליהם טקסטים, אמנם מדורגים, אך חסרי אלמנט סיפורי. כסופרת ילדים, אשר תמיד מחפשת עניין ומשמעות בטקסט, החומרים הללו צרמו לי. מחשבה מהפכנית החלה לדגדג בראשי. למה שלא אנסה לכתוב בעברית טקסטים סיפוריים מדורגים? אז התחלתי. שיחקתי עם המילים ממש כמו שמשחקים בפלסטלינה. זה היה "אתגר סופרים" אמיתי. אט-אט, בעזרתה ובהכוונתה הדידקטית של ענת שפר, הפרויקט החל לקרום עור וגידים. והנה היום, בחלוף השנים, כשמאחורי שעות אינסופיות של עבודה, עם שותפים מדהימים בעלי חזון שנרתמו למשימה - אתם מוזמנים ליהנות מהתוצאה!"


ענת שפר

היא אמא לשלושה, מורה להוראה מתקנת, מאבחנת דידקטית ומאמנת אישית. בוגרת תואר ראשון בחינוך מיוחד מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני בלקויות למידה מאוניברסיטת Columbia, ניו-יורק. בעלת ניסיון עשיר בתחום הוראת הקריאה והכתיבה.
"הרבה שנים אני מלמדת ילדים לקרוא ומרגישה שחשוב שילד יחזיק ספר ביד מהשלב הראשון של לימוד הקריאה, כדי שייהנה מחוויית קריאה אמיתית. כשגלית הגיעה מארצות הברית עם הרעיון לסדרה, הבנתי שזה מה שהיה חסר לי כאן בארץ. הורים רבים שואלים אותי למה הילד שלהם לא קורא ספרים, ואני מסבירה שחשוב להתאים את הספר ליכולת הקריאה של הילד. הספרים יוצאים לאור בדיוק כאשר בני עולה לכתה א', ואני שמחה כל כך שהוא וחבריו ייהנו ברכישת הקריאה מחוויה עשירה שהותאמה במיוחד בשבילם."


שחר קובר

יליד 1979,  מאייר בוגר המסלול לאיור במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר. שחר מאייר לגדולים ולקטנים, בעיתונים, במגזינים ובספרים בארץ ובעולם. עד היום אייר מעל 20 ספרי ילדים.
שחר מתגורר בטבעון עם אשתו, שני בניו, חתול וכלבה.


ד"ר מאירה איזנהמר

עוסקת בתחום הקריאה ובכל הנלווה אליה. בעבר לימדה קריאה וכתיבה בהקשר של שפה וידע בבית הספר היסודי ובמכללה, ולאחר מכן פיתחה תוכניות הדרכה בתחומים אלה במערכת החינוך הארצית. כחברת צוות בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן, היא עוסקת במחקר ובהוראה בתחומי אוריינות במגמה לחינוך מיוחד ובחוג להכשרת מורים. בעבר ניהלה את תוכנית הסטאז' וליוותה מורים חדשים עם כניסתם להוראה, וכיום ממשיכה בפיתוח תוכניות הכשרה למורים כמנהלת היחידה לסימולציה בבית הספר לחינוך.
"אני רואה בקריאה וכתיבה את המפתחות העיקריים שאתם כהורים יכולים לתת לילדכם, ובטוחה כי הספרונים שלפניכם יסייעו בידכם לקדם את אהבת הקריאה והקריאה עצמה של ילדכם."


 

הורים יקרים

 

רכישת הקריאה היא חוויה מרגשת עבורכם ועבור הילד וכדאי ליהנות ממנה יחד.
לפניכם כמה רעיונות שיעזרו להפוך את הקריאה בספרונים לחוויה נעימה.

הקריאו לילדכם את ההקדמה על הדמות, כדי להעשיר את הסיפורים הקצרים.
לוו את ילדכם בעת הקריאה הראשונית.
הסיפורים מדורגים על פי התנועות, אולם ישנן כמה מילות קישור אשר אינן תואמות את אותו שלב.
הן מודגשות בטקסט בצבע אדום. תוכלו לעזור לילדכם ללמוד אותן במהלך הקריאה או להקדיש להן כמה דקות לפני תחילת הקריאה.
מטבע הדברים בפעם הראשונה יקרא הילד לאט ולעתים באופן מקוטע, ולכן מומלץ לחזור על המשפט כולו ברצף.
קריאה חוזרת של ילדכם בספרון תביא לשטף מהיר יותר ולהנאה רבה יותר.

ד"ר סוס, סופר הילדים המפורסם, כתב: "אם יוצאים, מגיעים למקומות נפלאים."
אז צאו לדרך עם כשכש, ציפי, בצת, הופ ותוש. מובטח לכם מסע מרתק.

קריאה מהנה!

 

 

מורים יקרים

 

אנו יודעים כמה זמנכם יקר ועד כמה תוכנית הלימודים בכיתה א' עמוסה.
הסדרה "אני קורא" אינה באה להחליף את תוכנית הלימודים אלא להעשיר אותה - לעזור לכם להעניק לתלמידיכם חוויית קריאה משמעותית ומהנה בשלב רכישת הקריאה.

הסדרה "אני קורא" מבוססת על כמה עקרונות מנחים אשר תומכים ביצירת חוויית קריאה משמעותית:

עומס טקסט – הוא מרכיב משמעותי בעיצוב חוויית הקריאה. טקסט ארוך מדי עלול לגרום תסכול אצל הקורא החדש וקושי להפיק משמעות מהסיפור. בסדרה "אני קורא" כל אחד מהספרונים מכיל שמונה משפטים בלבד - משפט אחד בכל עמוד.

חיבור רגשי – כדי שסיפור יהיה מעניין ומשמעותי לקורא, על הקורא לחוש חיבור רגשי לדמויות בסיפור. בסדרה "אני קורא" כל תנועה מיוצגת על ידי דמות. לדמות מוקדשים כמה סיפורים, המתארים בהומור צרה שהיא מסתבכת בה. על כל דמות נכתבה הקדמה המוסיפה עניין ומשמעות.

החזות משפיעה – הילדים בימינו נכנסים לעולם הקריאה לאחר חשיפה לגירויים גרפיים באיכות גבוהה, הן בטלויזיה והן במחשב. הסדרה "אני קורא" מלווה באיורים מקסימים ובעיצוב צבעוני ומזמין, המתאים לעולמם של הקוראים הצעירים.

הסיפור צריך להיות מתגמל – בשלב רכישת הקריאה עבודת הפענוח והפקת המשמעות אצל הקורא, הבלתי מיומן, היא תהליך הדורש אנרגיה רבה. לסיום של הסיפור משמעות רבה בעיצוב חוויית הקריאה. עליו להשאיר את הקורא בתחושה שהמאמץ היה כדאי, והדרך הקשה לא היתה לשווא. כל הסיפורים בסדרה "אני קורא" מסתיימים בחיוך. סוף מצחיק נותן לקורא הצעיר תחושה טובה ויוצר חיבור חיובי בין קריאה להנאה.

 

לאתר עשיר במידע במיוחד עבורכם, לחצו כאן

 

 

במלאי
מק״ט
15000133
הוצאה
כנרת, איגואנה
מאייר/ת
שחר קובר
עמודים
1
יציאה לאור
12 בינו׳ 2016