אני הלנה המופקרת - פרנצ'סקה פטריזו

אני הלנה המופקרת - פרנצ'סקה פטריזו

‏98 ₪

קוראים לי הלנה, נולדתי בספרטה, אבל עזבתי אותה בעקבות האהבה. אמרו שאני היפה בנשים. מהמעט שהיה לי, מכל מה שאבד לי, המוזות כבר רוקחות אגדות. אגדות מתעתעות. הן לא היו שם, דרך אגב. אני הייתי.

במיתולוגיה היוונית נודעה הלנה כיפה בנשים, והיתה אשתו של מלך ספרטה, מינלאוס. אלא שפאריס, נסיך טרויה, חמד אותה, וחטיפתה הביאה לפרוץ מלחמת טרויה. אבל להלנה גיבורת רומן זה יש אמת אחרת, ואת האמת הזאת רוקמת פרנצ'סקה במלאכת מחשבת מרתקת וחודרת למעמקי הנפש. ואנו צוללים איתה בהשתאות לעולם של מאבקים ויצרים.

ברומן סוחף זה נותנת פרנצ'סקה קול להלנה עצמה, דמות בשר ודם, שבמקום להיות קורבן של יופיה ומעמדה מעזה להפר את כל הכללים והאיסורים החלים עליה. ולהיחשב למופקרת ולבוגדנית שדינה מוות. כך, מדמות אגדית ומשנית בערש התרבות המערבית, שכל תפקידה להיות כלי שרת ותרוץ למלחמת הכל בכל, הופכת הלנה לגיבורה מסעירה וגדולה מהחיים, סמל לאישה של כל הזמנים, זו שמוותרת על כוח, מעמד ומנעמי העולם החומרי, ובוחרת ללכת אחר ליבה. אני הלנה המופקרת הוא פריצת דרך מרהיבה של סופרת צעירה, בת תשע עשרה בלבד, ורב מכר ענק באיטליה. הוא נמכר לכאחת עשרה מדינות ועומד להפוך למחזה ולסרט ולקולנוע.

"סגנון כתיבה עוצר נשימה שסוחף ומטלטל את הקורא עד לדף האחרון." לה רפובליקה.
"רומן בעל עוצמה מיתית שנקרא בנשימה עצורה בלי לזוז מהכיסא." דיילי מייל

פרנצ'סקה פטריצו, סטודנטית ללימודים קלאסיים באוקספורד, מוכשרת ונועזת – כאותה הלנה שבה הפיחה רוח חיים, הופכת באחת לסופרת רב מכר עצום. נולדה באמפולי 1990, וכותבת מגיל 15: "מעולם לא בחרתי בכתיבה כמקצוע, בשבילי כתיבה היא דבר אישי ואיני יכולה בלעדיה. המוזה שלי היא פראית ועזה וכאשר איני לא מקשיבה היא רודפת אותי עד שאני נכנעת וכותבת."

במלאי
מק״ט
18101161
עמודים
224
יציאה לאור
4 באוק׳ 2012
תרגום
מונה גודאר
כתוב חוות דעת שלך
הנך סוקר:אני הלנה המופקרת