אם וארץ

סופר/ת : רבקה רביץ
טוען...

אם וארץ

סופר/ת : רבקה רביץ
מחיר מיוחד ‏74 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪

כשצעדתי על השטיח האדום בכניסה לבית הלבן, לא יכולתי שלא להיזכר בבית שבו גדלתי, שבו היו רק שני חדרי שינה קטנים. באחד ישנו אבא ואמא ובשני אנחנו, הילדים. כשכבר לא הספיק לנו המקום, סגרו בתריסול את המרפסת הקדמית הקטנטנה ואני קבלתי את הכבוד לעבור אליה. בלילה סגרתי את התריסול כדי שאצליח לישון, אבל בבוקר, מיד כשיכולתי, פתחתי אותם לרווחה. כשהייתי קטנה חשבתי שאני פותחת חרך כדי שאצליח לראות מה קורה בחוץ. היום אני יודעת שאני רוצה לפתוח צוהר אל הבית בו גדלתי, אל החיים שחייתי, כדי  שתוכלו גם אתם להכיר ולראות.

אם וארץ מגולל את זיכרונותיה של רבקה רביץ, מי ששימשה כראש הסגל של הנשיא העשירי של ישראל, ראובן (רובי) ריבלין. מהילדות במשפחה חרדית מעוטת אמצעים ועד למסדרונות הכנסת, מאירוסים בגיל שמונה עשרה ועד לפגישה עם האפיפיור, מהלימודים בסמינר ועד לדוקטורט. לאורך חוויות חייה הייחודיות משרטטת רביץ את האתגרים הרבים שבפניהם עמדה ועמם התמודדה - כאשה בעולם גברי, דתית במרחבים חילוניים וכאם במשרה תובענית מאין כמותה.

רבקה רביץ, ילידת 1976, היא אם לשניים עשר, רעייתו של ראש מועצת קריית יערים, יצחק רביץ. כיהנה בתפקידים בכירים  בכנסת, בממשלה ובבית הנשיא וניהלה קמפיינים פוליטיים בולטים.

 

הצצה לספר

במלאי
מק״ט
11201556
הוצאה
כנרת זמורה
עמודים
286
יציאה לאור
28 בדצמ׳ 2022