איז'ה מיה - אושרת קוטלר

טוען...

איז'ה מיה - אושרת קוטלר

‏98 ₪

מיה פלדמן, הפסנתרנית הצעירה והמוכשרת, היא נצר לשושלת נשים חזקות, עצמאיות ושבורות לב. כמו אמהּ גאולה וסבתה בֵּקה, גם היא השיגה את הגבר שבו חשקה ואיבדה אותו לטובת אחרת.
כשהיא שוקעת בתהום הייאוש עולה מתוכה קול נחוש ורך, זר ומוכר הלואט באוזניה בעברית מתובלת בלאדינו את המנטרה של נשות משפחת בכר.
זהו סיפורן של שלוש נשים; בקה הבולגרייה שעלתה ארצה בסוף שנות העשרים של המאה הקודמת ופירנסה את משפחתה ממכירת צ'יקוריקוס פריכים וטעימים ומחיזוי עתידות, גאולה, בת הזקונים שנולדה לבקה ולניסים הקלפן בבית שהקימו בשכונת פלורנטין, ומיה - שזכתה לתהילה על במות הקונצרטים ברחבי העולם אך חשה כל העת כי הצלחתה המקצועית נוגסת באהבתו של בעלה אליה.

איז'ה מִיה הוא מסע ספרותי מרתק וצבעוני המתחיל בראשית המאה העשרים בתל אביב הצעירה ההולכת ונמלאת בעולי העלייה הרביעית, ממשיך בשדרות הרחבות של פאריס, לימה וניו יורק ומסתיים בנקודה שבה החל - על גבול תל אביב יפו - בראשית המילניום החדש.

בסקרנות, ברגישות ובתנופה סיפורית צבעונית ומלאת דמיון בודקת אושרת קוטלר בנגל איזה כוח מעניקה השייכות לשושלת ארוכה, איזה מחירים היא תובעת וכיצד משפיע המיתוס המשפחתי על חיינו.
אושרת קוטלר בנגל, ילידת יפו, 1965, עורכת ומגישת חדשות. מתגוררת בהוד השרון עם בן זוגה ושתי בנותיה. ספרה הראשון "סיפור שמתחיל בדמעות" ראה אור בהוצאת כתר בשנת 2006 והתקבל בחום רב על ידי הקהל הקוראים.

 

במלאי
מק״ט
18101240
עמודים
240
יציאה לאור
13 בספט׳ 2009