איך לנצח מגפה

סופר/ת : נפתלי בנט
טוען...

איך לנצח מגפה

סופר/ת : נפתלי בנט
מחיר מיוחד ‏49 ₪ מחיר רגיל ‏64 ₪
לפני מספר חודשים פרצה לחיינו הקורונה וזעזעה את חייהם של אזרחי ישראל והעולם. נפתלי בנט שהיה בפרוץ המגיפה שר הביטחון של ישראל, מתאר מבפנים את ההתמודדות עם המגיפה בשבועות הראשונים, ואת הכשלים וההחמצות שהובילו אותנו למשבר המתמשך בו מצויה כיום ישראל. 
 
ניסיונו באותם שבועות ראשונים הוביל אותו למחקר ושיח אינטנסיבי עם טובי המומחים באפידמולוגיה, כלכלה וניהול משברים, במטרה למצוא את הדרך בה תוכל ישראל להביס את הקורונה ולשגשג לצידה. 
 
בספר זה תמצאו מפת דרכים מפורטת, המבוססת על הניסיון המוצלח של מדינות מזרח אסיה להתמודד עם הנגיף, על ידי שימוש מושכל בפטיש ופינצטה, שיאפשרו לישראל לחיות לצד הקורונה. שליטה במגיפה היא רק הצעד הראשון, בנט מצביע על מספר הזדמנויות שיוצרת הסיטואציה העולמית למדינה קטנה, יזמית וקולטת עלייה כישראל, שעשויים לסייע לנו להפוך את המשבר להזדמנות לקפיצת דרך.  
 
• מדוע חוקרים במכון ויצמן נאלצו לייבא וירוס קורונה מאיטליה?
• כיצד הריכוזיות של משרד הבריאות פוגעת בהתנהלות המדינה במשבר?
• כיצד שימוש יעיל בפטיש ופינצטה יכולים לאפשר לישראל לחיות לצד הקורונה?
• מה האלטרנטיבות לדמי אבטלה שיסייעו להחזיר את ישראל לעבודה? 
• כיצד בהתנהלות מושכלת יכול משבר הקורונה להוסיף לאוכלוסיית המדינה מאות אלפי עולים?
 
נפתלי בנט, יו"ר הימין החדש ושר הביטחון לשעבר, פעל בצמתי ההכרעה הקריטיים בשלבים הראשונים של משבר הקורונה. בספר הזה הוא מתאר מה התרחש מאחורי הקלעים של הקרב הבריאותי והכלכלי, ומסביר שאם אנחנו רוצים לנצח - הבירוקרטיה חייבת לפנות את הדרך ליזמות. 
בעזרת היכרותו עם המערכת הכלכלית וניסיונו כיזם וכמנכ"ל בהייטק, ומתוך ניסיונו כשר הביטחון, החינוך והכלכלה, משרטט בנט את הדרך לא רק לנצח את המגפה - אלא להפוך אותה להזדמנות פז עבור מדינת ישראל.