איך לאלף יהודי?

טוען...

איך לאלף יהודי?

מחיר מיוחד ‏74 ₪ מחיר רגיל ‏98 ₪
הספר חסר זמנית במלאי
טוביה טננבום חוזר בספר מצחיק יותר, מטריד יותר ואקטואלי מתמיד, שבו הוא מגלה לנו איך לאלף יהודי?
 
טננבום שוטט במשך חודשים ארוכים בארבעת האומות המרכיבות את הממלכה המאוחדת – אנגליה, וויילס, צפון אירלנד וסקוטלנד – שואל, מדובב, מראיין, מציק, בוחן, מחבק, כועס ומהתל בנתיניה השונים של הוד מלכותה.
 
אגב שוטטות הוא תפס תנומה בחדרו של וינסטון צ'רצ'יל, התכרבל במיטתה האירופאית של הילארי קלינטון, שיחק בחתול ועכבר עם מנהיג הלייבור ג'רמי קורבין, בילה עם יהודים בריטיים רמי מעלה שהגנו בחירוף נפש על מעניהם הלא-יהודיים, פטפט עם לורדים וקשקש עם ברוניות, עישן להנאתו עם אדריכל הברקזיט נייג'ל פארג', שתה קפה שחור עם שודד בנקים נודע, ניהל קשר אינטלקטואלי ענף עם נשר, בלע מפלצת לארוחת הבוקר וארב לרוח רפאים.
 
שאלותיו של טננבום היו פשוטות:
- מה הסיפור עם הברקזיט הזה?
- באיזה גיל התחלתם לשנוא יהודים?
- מדוע בעצם אתם משקרים כל הזמן?
- האם בדמוקרטיה צריך להתחשב גם בהמוני העם הנבערים?
 
איך לאלף יהודי? הוא ספר מסע סוחף ומשעשע, המציג דיוקן מטריד של בריטניה היום, שעורר סערה עוד לפני צאתו לאור: שיחות שטננבום הקליט הובילו לנפילתו של פיטר ווילסמן, שותפו הקרוב של ג'רמי קורבין בהנהגת הלייבור, ועוררו שיח נוקב בבריטניה ומחוצה לה על פניה המכוערות של האנטישמיות החדשה.
 
איך לאלף יהודי? היוצא לאור במקביל בגרמניה ובישראל, חושף את כוחה של הכחשה עצמית יהודית, את הסיבה העצובה שבגללה התיאטרון האנגלי כל כך מוצלח, ואת נבכי נשמתה של אחת מהאומות הכבירות והמשונות בעולם.
חסר זמנית במלאי
מק״ט
13861036
עמודים
480
תרגום
אורי רדלר