אחותו של פרויד

מחיר מיוחד ‏37 ₪ מחיר רגיל ‏74 ₪
וינה, 1938: בעוד הנאצים מהדקים את שלטונם, מקבל זיגמונד פרויד אשרת יציאה ומורשה לבחור אנשים שיתלוו אליו. הוא כולל ברשימה את רופאו ואת המשרתות, את הכלב שלו ואת אחות אשתו, אבל אף לא אחת מאחיותיו. ארבע האחיות פרויד נשלחות אפוא למחנה הריכוז טרזין, בעוד אחיהן מעביר את ימיו האחרונים בלונדון.
הרומן הנוגע ללב הזה, המבוסס על סיפור אמיתי, נותן קול מייסר לאדולפינה, "המתוקה והטובה באחיותי" - כפי שכינה אותה פרויד, אישה כישרונית ורגישה שנדחתה בבוז מצד אמה, מעולם לא התחתנה ושאפה לחיים שרק נשים מעטות בזמנה זכו להם.
גוצ'ה סמילבסקי נולד ב־1975 במקדוניה, והוא חי ועובד בה במכון לספרות שבסקופיה. אחותו של פרויד זכה בפרס הספרות של האיחוד האירופי ותורגם ליותר מ־25 שפות. בכתב העת The Forward נכתב עליו: "גוצ'ה סמילבסקי, יורש צעיר לגינתר גראס ולז'וז'ה סרמאגו, הוא אולי המייצג החדש של תופעה נדירה — סופר אירופאי חי הנושא מסר לעתיד היבשת שלו."
"מהמם, מתריס ומפתיע... ספר שמעז לספק מעין ביוגרפיית צללים של פרויד, המותחת ביקורת נוקבת על 'האדם הדגול'... אין ספק שיעורר תגובות רבות." ניו יורק רוויו אוף בוקס
"מטלטל ונועז... לאו דווקא ספר שואה, אלא חגיגה של הדקויות והמורכבות שחיי אנוש עשויים מהן... אדולפינה ניחנה בתפיסה חדה, בתובנה עמוקה ובעוצמת הבעה מרשימה, שכולן מוצגות במלואן בספר המיוחד הזה." דה ג'ואיש ז'ורנל
במלאי
מק״ט
10270349
עמודים
256
יציאה לאור
15 במאי 2016
תרגום
אמיר צוקרמן