מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 88 ₪

רעידת זמן‏

מחיר מיוחד 53 ₪ מחיר רגיל 88 ₪
במלאי
מק״ט
10312896
סופר/ת
וונגוט, קורט
עמודים
200
יציאה לאור
3 במאי 2009

 לפתע, ללא כל אזהרה מוקדמת, מתחוללת רעידת זמן ביקום. הזמן שב לאחור, ועשר שנים תמימות אנוסה האנושות לשוב ולחיות את עשר שנותיה האחרונות, לטוב ולרע, "מבלי שאפשר יהיה להתלונן שהחיים האלה לעוסים, או לתמוה אם רק אתה משתגע או שכולם יצאו מדעתם. לא ניתן לומר דבר במהלך ההרצה החוזרת של הזמן, אם הוא לא נאמר בסבב הראשון של העשור. לא יכולת אפילו להציל את חייך או את חייו של אדם אהוב, אם לא עלה בידך לעשות זאת בסבב הראשון."

 

רק בסיומן של עשר השנים הללו שב העולם לנהוג "בהיגיון" כמלפנים, והזמן שב לזרום. אלא שאז קשה מאוד "להעיר" את האנשים מתרדמת האין-אונים שנפלה עליהם. מי שנחלץ להציל את האנושות הוא קילגור טראוט, גיבורו האגדי של קורט וונגוט מספריו הקודמים. "הייתם חולים," הוא זועק, "אבל עכשיו הבראתם, ויש עבודה לעשות."

 

האם רק במהלך עשר שנות חזרת הזמן – מעורר וונגוט את השאלה – היו האנשים חולים, או שמא אנו חולים כל הזמן, וממילא מתנהלים חיינו על בסיס האי-נורמליות הטבועה בנו?

 

אין להכיר את הספרות האמריקנית בת זמננו ללא תרומתו הכבירה של קורט וונגוט, שהטמיע בתוכה שפה חדשה וקישר-מיזג בין היומיומי לבדיוני, בין האפשרי לאפשרי בהרפתקאות הדמיון בלבד. רעידת זמן הוא חגיגה לאוהבי וונגוט הוותיקים, והזדמנות פז, למי שהחמיץ אותה עד כה, להתוודע לאחד מעמודי התווך של הספרות האמריקנית בת זמננו

מידע נוסף
סופר/ת וונגוט, קורט
יציאה לאור 3 במאי 2009
עמודים 200