מחיר מיוחד 29 ₪ מחיר רגיל 49 ₪

פוסטמודרניזם‏

מחיר מיוחד 29 ₪ מחיר רגיל 49 ₪
חסר זמנית במלאי
מק״ט
10102324
מחבר/ת
גורביץ', דוד
עמודים
392
יציאה לאור
11 בפבר׳ 2004

סוף המאה: ימי מלכותו של הֶרְמֶס, שליח האלים, אל הקומוניקציה והפרשנות האינסופית, האל-הפטרון של הפוסטמודרניסטים.

סוף המאה: המחקר הבינתחומי המקיף ביותר בעברית על התרבות הפוסטמודרנית. ספר שמתבונן בשינויים מהותיים שעוברת המחשבה המערבית בסוף המאה ובתוצאותיו של התהליך בתחומי התקשורת, הספרות והאמנות.

המצב הפוסטמודרני נפרש באמצעות דוגמאות המופת של קפקא, בורחס, קלווינו, קונדרה, יונה וולך, סינדי שרמן ואחרים. הוא מצביע על זיקות מפתיעות שמתקיימות בין סוגות (ז'אנרים) שונות ואמנויות שונות במפה הבלתי בטוחה של התרבות בימינו.

דגש מיוחד מושם על "הסצינה הישראלית": באיזה מובן מוכנות החברה והספרות הישראלית להיכנס לדיאלוג עם תנאי המצב הפוסטמודרני; כיצד אנו מתמודדים עם המיתוסים הבסיסיים של זהותנו.

האם זה רגע הסיכוי הגדול של האנושות או אפוקליפסה שגרתית ונלעגת של "תום האלף"? ספר זה מציע לדון בשאלה זו מנקודת מבט ביקורתית שאינה חותרת אמנם למסקנה נחרצת, אך מקווה להצביע על קרנבל האפשרויות כאופציה צנועה של תקווה לעתיד.

ספר חיוני לסטודנט, למשכיל, לאיש המקצוע, לכל מי שאינו מוכן להישאר מחוץ לתמונה הביקורתית של סוף האלף. מילון הישרדות מצורף כשירות לקורא.

 

ד"ר דוד גורביץ' מתמחה ביחסי גמלין בין תקשורת, אמנות וספרות במאה העשרים. הרצאותיו ומחקריו עוסקים בגילויים פוסטמודרניים בספרות העברית, בהגדרת הצדק בעידן הפוסטמודרני, בשאלת הזיקה בין תרבות "גבוהה" ופופולארית ובשאלת שיתוף הפעולה בין פוסטמודרניזם לפמיניזם.

 

סידרת מה?-דע! בעריכתו של פרופ' מרסלו דסקל מאוניברסיטת תל אביב, שואפת לפתוח חלונות לדיון מחודש ולעודד חשיבה עצמית ויצירתית, בעזרת מגוון רחב של ספרים בנושאים רבים ומתחומים שונים. כל הספרים נכתבו במיוחד לסידרה זו. תיקוות עורכי הסידרה שכל ספר בתחומו יספק לקוראיו מידע מתומצת, מהימן ומעודכן, בשפה פשוטה, בהירה וקפדנית.

מידע נוסף
מחבר/ת גורביץ', דוד
יציאה לאור 11 בפבר׳ 2004
עמודים 392