לספר את החיים

סופר/ת : סטיבן גרוס
מחיר מיוחד 56 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
הספר חסר זמנית במלאי

כולנו מספרי סיפורים – אנחנו יוצרים סיפורים כדי לתת פירוש לחיינו. אבל יצירת סיפורים אינה מספקת. חייב להיות מישהו שיקשיב.
בעבודתו המעשית כפסיכואנליטיקאי, סטיבן גרוס בילה את עשרים וחמש השנים האחרונות בחשיפת הרגשות הנסתרים מאחורי התנהגותנו המתמיהה ביותר. תבונת החיים מתמצת 50,000 שעות של שיחות לתובנה פסיכולוגית צרופה, ללא העגה המקצועית.
ספר ייחודי זה עוסק בתהליך אחד רגיל: דיבור, הקשבה והבנה. סיפוריו התמציתיים והאלגנטיים מלמדים אותנו סוג חדש של קשב. כמו כן הם חושפים דיוקן עצמי עדין של האנליסט בפעולה, ומראים איך מה שנלמד בחדר הטיפול עשוי לגלות לו ולמטופל לקח דומה.
אלה הם סיפורים על חיי היומיום שלנו: הם נוגעים לאנשים שאנחנו אוהבים ולשקרים שאנחנו מספרים; לשינויים שאנו עוברים, ולאבל. בסופו של דבר הם מראים לנו לא רק איך אנחנו מאבדים את עצמנו אלא גם איך נוכל למצוא את עצמנו מחדש.
סטיבן גרוס נולד באינדיאנה ולמד בברקלי ובאוקפורד. בעשרים וחמש השנים האחרונות הוא עובד כפסיכואנליטיקאי, מלמד טכניקה קלינית במכון לפסיכואנליזה ולתיאוריה פסיכותרפית ביוניברסיטי קולג' בלונדון. סיפוריו הופיעו במגזין סוף השבוע של ה"פייננשל טיימס" וב"גראנטה". זה ספרו הראשון.
"הספר הזה עוסק בתשוקתנו לדבר, להבין ולזכוֹת בהבנה. הוא עוסק גם בהקשבה הדדית, לא רק למילים אלא לשתיקות שביניהן. מה שאני מתאר כאן אינו תהליך פלאי. הוא משהו המהווה חלק מחיי היומיום שלנו – אנחנו מקישים, אנחנו מקשיבים." סטיבן גרוס

חסר זמנית במלאי
מק״ט
10106743
עמודים
208
יציאה לאור
11 ביולי 2016
תרגום
שרה ריפין