מחיר מיוחד 51 ₪ מחיר רגיל 85 ₪

העולם, קצת אחר כך‏

מחיר מיוחד 51 ₪ מחיר רגיל 85 ₪
במלאי
מק״ט
10313519
עמודים
464
יציאה לאור
1 בספט׳ 2005
העולם, קצת אחר כך הוא רומן הומניסטי במלוא מובן המילה, המכבד מיתוסים כגון הרצל וז`בוטינסקי וגורדון, ואף מעניק להם מעמד המזכיר לעתים את זה השמור לכוכבי קולנוע, ועם זאת מוקדש כל כולו להמונים האלמונים. זהו רומן היונק בו בזמן מן הריאליזם ומן הפנטזיה ומעיין לעומק בשאלה: מה בעצם אנו עושים כאן?

העולם, קצת אחר כך הוא גם סיפורם של יחזקאל קליין, איש מחתרות בדימוס, שהתכוון להיות ציוני רגיל ובמקום זאת מוצא עצמו נודר נדר כנגד מדינתו – לעולם לא לצאת שוב את ביתו; לב גוטקין, הרוסי יפה התואר, ששבע שנים מתכנן להתנקש ברודן סטאלין, אבל אז מת לו סטאלין והוא עולה לישראל עם אקדח טעון המבקש לירות; דויד בונהופפר, הצדיק הנודד, המטפל באותם נזקקים שאפילו משרד הרווחה זנח אותם; נעמי ריקלין המנוחה, השולטת ממקום מותה בחייו של דוקטור ריקלין, מרפא העקרות; ישעיה תרהומי, פועל התברואה התימני, שערימת ספרים זנוחה ברחוב מובילה אותו לפיתוח עצמאי של תיאוריות פיזיקליות; רבקה אברמוביץ', שאוכלת רק לימונים ותבלינים; שמואל קליין, בעל עיטור העוז, חשמלאי במקצועו ופירומן בתחביבו; ועוד אחרים.

העולם, קצת אחר כך הוא ספר הצללים של הלכסיקון הציוני הרשמי. זהו ספרם של מי שנשמטו מן הנרטיב הממלכתי ונאספו כאן כדי להירשם ולהיזכר, על חייהם המוזרים, העלובים והמרהיבים. אלה הם האנשים שלא זכו להיכנס לאנציקלופדיות שלנו, אך חייהם העניקו למדינה את מלוא תרומתם: אנרגיות של זעם, ותבונה, וייאוש, ותסכול, ומרירות, וזדון, ואהבה עד בלי די.

העולם, קצת אחר כך הוא רומן הומניסטי במלוא מובן המילה, המכבד מיתוסים כגון הרצל וז'בוטינסקי וגורדון, ואף מעניק להם מעמד המזכיר לעתים את זה השמור לכוכבי קולנוע, ועם זאת מוקדש כל כולו להמונים האלמונים. זהו רומן היונק בו בזמן מן הריאליזם ומן הפנטזיה ומעיין לעומק בשאלה: מה בעצם אנו עושים כאן?

אמיר גוטפרוינד הוא מן החשובים והמרתקים בדור החדש של סופרי ישראל. אחרי שואה שלנו (פרס בוכמן 2001) ואחוזות החוף (פרס ספיר 2003), הוא מגיש לקוראיו ספר שלישי מבריק ומחכים ומקורי להפליא, מאותם ספרים שלאחריהם נתקשה לדמיין את הספרות העברית בלעדיהם.

מידע נוסף
סופר/ת אמיר גוטפרוינד
יציאה לאור 1 בספט׳ 2005
עמודים 464
ספרים נוספים של אמיר גוטפרוינד:
 1. הר האושר
  הר האושר
  מחיר מיוחד 58 ₪ מחיר רגיל 96 ₪
 2. בשבילה גיבורים עפים
  בשבילה גיבורים עפים
  מחיר מיוחד 70 ₪ מחיר רגיל 116 ₪
 3. מזל עורב
  מזל עורב
  מחיר מיוחד 56 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
 4. אחוזות החוף‏
  אחוזות החוף‏
  מחיר מיוחד 50 ₪ מחיר רגיל 84 ₪
 5. אגדת ברונו ואדלה
  אגדת ברונו ואדלה
  מחיר מיוחד 56 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
 6. שואה שלנו‏
  שואה שלנו‏
  מחיר מיוחד 56 ₪ מחיר רגיל 94 ₪