מחיר מיוחד 90 ₪ מחיר רגיל 128 ₪

הצופן הנוצרי באמנות

מחיר מיוחד 90 ₪ מחיר רגיל 128 ₪
מק״ט
11201133
מחבר/ת
אפי זיו
עמודים
384
יציאה לאור
1 בדצמ׳ 2015

 

הנצרות היא הנושא המתואר ביותר ביצירות האמנות מאז הופעתה על במת ההיסטוריה. יצירות אלה קיימות בכל מקום שבו חיו וחיים מאמינים נוצרים — בכנסיות, במנזרים, במוזיאונים, בכיכרות, ברחובות ובגנים. ההתפעלות מהן חובקת כול, אך הבנתן ומלאכת זיהוי הדמויות והסצנות קשות אף לנוצרים עצמם, ויתרה מכך: לבני דתות אחרות, אשר אינם מכירים את הסיפור הנוצרי על בוריו. ההנאה האסתטית מהן מלווה לעתים בתסכול בשל אי־ההבנה של הסיפור המתואר והקשרו.

ד"ר אפי זיו מנחה את הקורא צעד אחר צעד באופן שיטתי וממצה כיצד להבין את המתואר ביצירה ולזהות את הדמויות המופיעות בה ואת הסיפור שמאחוריהן.

מטרתו של ספר זה להיות כלי עזר ראשון במעלה להבנת היצירות ולזיהוי המתואר בהן. אין זה ספר על הדת הנוצרית, כל תכליתו לתת לקורא כלים פשוטים להבנת יצירות האמנות מהיבטי זיהוי הדמויות והבנת הסצנה. הטקסט המובא בספר רלוונטי רק בהקשר של יצירות אמנות. היצירות הרבות המובאות בו מסייעות להבין כל יצירה אחרת שעוסקת בנושא.לראשונה יוצא לאור בישראל ספר מרהיב ורחב יריעה שבאמצעותו כל חובב אמנות יוכל לפענח יצירות אמנות העוסקות בתנ"ך ובנצרות. מטרתו לאפשר לצופה לזהות את היצירה שלפניו ולהבין אותה.

הצופן הנוצרי באמנות סוקר את התפתחות האמנות הנוצרית, הכוללת כמובן את התנ"ך, תוך כדי הצגת הדמויות החשובות ותיאורן ביצירות האמנות.

בשפה קולחת מתאר הספר את האירועים והדמויות מהיבט אחד ויחיד – יצירות האמנות העוסקות בהם. בספר כללים פשוטים אשר על פיהם אפשר ללמוד לזהות את הדמויות ואת הסיפור בכל יצירה העוסקת בנושא.

הספר ערוך לפי נושאים ובו יותר מ־600 תמונות.

זהו ספרו הרביעי של ד"ר אפי זיו, מרצה וסופר, העוסק שנים רבות בהוראה ובכתיבה של תולדות האמנות, הנצרות והמיתולוגיה היוונית.

קדמו לו שלושה ספרים: מיתולוגיה עכשיו – לקסיקון מונחים שמקורם במיתולוגיה, משחקי האלים – סקירת המשחקים האולימפיים ביוון העתיקה בראי האמנות (ראו אור בהוצאת דניאלה די־נור) וסודות אלי האולימפוס – סקירת אלי האולימפוס ואופן הצגתם ביצירות אמנות (ראה אור בהוצאת כנרת,

זמורה־ביתן).

לד"ר זיו תואר ראשון ביחסים בין־לאומיים מהאוניברסיטה העברית, תואר ראשון ושני בתולדות האמנות מאוניברסיטת

תל אביב ודוקטורט בגנאלוגיה של דמויות המיתולוגיה היוונית מאוניברסיטת American Coastline אשר בלואיזיאנה, ארצות הברית.

ד"ר זיו הוא מרצה מבוקש במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ, בעל ניסיון עשיר בהדרכה ובתכנון של טיולי אמנות לאירופה וכותב מאמרים לביטאונים מקצועיים בתחומי האמנות והתרבות.

 

מידע נוסף
מחבר/ת אפי זיו
יציאה לאור 1 בדצמ׳ 2015
עמודים 384