אסטריד לינדגרן

אסטריד לינדגרן סיפרה וכתבה במרבית שנות חייה סיפורים לילדים. בשנת 1945 ראה אור ספר הילדים שלה "בילבי בת גרב". 

גיבורת הספר "בילבי", הילדה הנמרצת, השובבה, המרדנית ואדומת השיער שבשוודית קראו לה "פיפי לונגסטוקינג", כבשה את ליבותיהם של הורים וילדים בשוודיה ובכל רחבי העולם. בילבי הילדה החזקה בעולם שיכלה להרים סוס בשתי ידיים היא אולי המוכרת ביותר מבין הדמויות בספריה של לינדגרן אך היא לא הייתה היחידה. 

אסטריד לינדגרן כתבה בימי חייה 115 ספרים שתורגמו לעשרות שפות ונמכרו בלמעלה מ- 130 מיליוני עותקים בכל רחבי העולם, למעלה מ-40 סרטים וסדרות טלוויזיה התבססו על ספריה והיא זכתה בעשרות פרסים ספרותיים שבדיים ובינלאומיים, ביניהם פרס האנס כריסטיאן אנדרסן לספרות ילדים בשנת 1958. לינדגרן, בת למשפחת חוואים שוודית, היא דמות מרתקת בפני עצמה. היא החלה לכתוב מאוחר יחסית, בגיל 37, לאחר שבתה קארין חלתה וביקשה ממנה לספר לה סיפורים, את בנה הראשון ילדה מתוך בחירה כאם חד הורית, מעשה נועז באותה תקופה. 

היא תמכה באופן גלוי ובולט במאבקים לחקיקה שתסדיר את זכויות הילד ואת זכויות בעלי החיים בשוודיה ובמשך כל חייה נתנה ביטוי לדעותיה הפוליטיות במגוון נושאים. לאחר מותה בשנת 2002 הכריזה ממשלת שבדיה על פרס אסטריד לינדגרן, הפרס הגבוה ביותר לספרות ילדים ונוער, על סך חמישה מיליון קרונות שבדיות. בעברית ראו אור קרוב ל-30 ספרים פרי עטה. 

הספר על בילבי, שיצא במקור ב-1945, תורגם לעברית ופורק לכמה ספרים קטנים. כך ראו אור החל מ-1973 הספרים: "מי מכיר את בילבי בת גרב", "בילבי בוילה מצחיקולה", "בילבי הילדה הכי חזקה בעולם" ו"הבריחה הגדולה עם בילבי בת גרב". 

תרגום נוסף של הספר לעברית נקרא "גילגי". ספריה אלוף הבלשים בלומקוויסט מי כמונו ילדי כפר המהומה ילד ושמו אמיל אלוף הבלשים בלומקוויסט חי חיי סכנ מיו, מיו שלי מי מכיר את בילבי בת גרב כולנו ילדי כפר המהומה קלה בלומקויסט ורסמוס נואי הילדה מתאילנד מדיקן האחים לב-ארי רוניה בת השודד מדיקן והספוגית מיוניבקן דירק הילד מהולנד נוריקו-סאן הילדה מיפן.

הצג כ- גריד תצוגה רשימה

2 פריטים

לכל עמוד
הגדר מיון בסדר יורד
  1. בילבי גרב-ברך
    בילבי גרב-ברך
    מחיר מיוחד 30 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
  2. קרלסון על הגג - מעופף שנית
    קרלסון על הגג - מעופף שנית
    מחיר מיוחד 30 ₪ מחיר רגיל 84 ₪
הצג כ- גריד תצוגה רשימה

2 פריטים

לכל עמוד
הגדר מיון בסדר יורד