מחיר מיוחד 56 ₪ מחיר רגיל 94 ₪

באין ממשלה

מחיר מיוחד 56 ₪ מחיר רגיל 94 ₪
במלאי
מק״ט
10313986
מחבר/ת
אמנון רובינשטיין
עמודים
352
יציאה לאור
12 בפבר׳ 2012
מדוע קיימת אי-נחת מהדמוקרטיה הישראלית? כיצד קשורות המחאה החברתית ופרשת השריפה בכרמל לשיטת המשטר בישראל? מדוע רוב החלטות הממשלה אינן מבוצעות? מדוע חלק מהרשויות המקומיות מתפקדות טוב יותר מאשר הממשלה? מה ההבדל בין ממשלות בן-גוריון (בי ג'י) לממשלות נתניהו (ביבי)?
 
באין ממשלה מספק תשובות לכל השאלות הללו. הספר סוקר את ההיסטוריה הפוליטית של ישראל, כפי שהיא מתבטאת בהסכמים הקואליציוניים; מסביר כיצד נולדה שיטת הבחירות; בודק את נושא אי-יכולתה של הממשלה למשול; מבהיר כי בישראל שולט המיעוט ולא הרוב; קובע כי לצורת הממשל השפעה רבה על אי-הנחת מהדמוקרטיה הישראלית; סוקר את ההצעות הרבות לתיקון קלקולי המשטר ומציע הצעות מעשיות כיצד לחזק ולשפר את הדמוקרטיה בישראל.
 
פרופסור אמנון רובינשטיין, משפטן, סופר ומרצה למשפט ציבורי במרכז הבינתחומי הרצליה. במשך 25 שנים כיהן כחבר כנסת - בה ובממשלה - בתפקידים שונים, בהם שר החינוך והספורט ויושב ראש ועדת החוקה. חתן פרס ישראל לחקר המשפט וזוכה פרס חשין. פרסם ספרים רבים בארץ ובעולם על אודות נושאים פוליטיים ומשפטיים וכן חמישה רומנים.
 
אדם וולפסון הוא בעל תואר משולב במשפטים (LLB) ובממשל (B.A.) מן המרכז הבינתחומי הרצליה (בהצטיינות.) מחקריו בנושאים של מדע ומדינה וביטחון לאומי הוצגו בכנסים בארץ ובחו"ל והתפרסמו במכוני מחקר מובילים בישראל. במהלך לימודיו האקדמיים סייע, בין השאר, לפרופ' אמנון רובינשטיין בכתיבת מאמרים במסגרת עבודתו כעוזר מחקר.
מידע נוסף
מחבר/ת אמנון רובינשטיין
Author אמנון רובינשטיין
יציאה לאור 12 בפבר׳ 2012
עמודים 352
ספרים נוספים של אמנון רובינשטיין:
  1. שבטי מדינת ישראל: ביחד ולחוד
    שבטי מדינת ישראל: ביחד ולחוד
    מחיר מיוחד 58 ₪ מחיר רגיל 96 ₪
  2. סיפורם של היהודים
    סיפורם של היהודים
    מחיר מיוחד 59 ₪ מחיר רגיל 98 ₪