>ספרות תרגום>צ>ציפורים מתות בסתר‏ - עטיפה חדשה>
שם ספרציפורים מתות בסתר‏ - עטיפה חדשה
שם מחברקולין מקאלוג
שנת הוצאהמאי 2015
שפת מקוראנגלית
מחיר89

 אגדה קלטית עתיקה מספרת על ציפור נדירה ומופלאה, המזמרת פעם אחת בחייה. למן הרגע שבו היא זונחת את קינה היא תרה אחרי עץ קוצני, ובמצאה אותו היא נצמדת לקוץ הקשה ביותר ושרה שיר נדיר ביופיו העולה לה במחיר חייה.

סיפור זה משמש מוטו לספר ציפורים מתות בסתר שעשה היסטוריה מאז צאתו לאור בארצות הברית. ציפורים מתות בסתר הוא ספר במסורת של חלף עם הרוח – סאגה משפחתית, המשתרעת על פני דורות ועל פני יבשות; דראמה רוויית יצרים ורומנטיקה, המתרחשת על רקע מאורעות היסטוריים גדולים. עלילת הספר נמתחת על פני חמישים שנה, מ-1915 ועד 1969, מחוות-ענק לגידול כבשים בני-זילנד, אל מלחמתו של גנראל רומל במדבריות צפון אפריקה ומגיעה עד לונדון העליזה של שנות השישים. ציר העלילה המרכזי הוא סיפורה של משפחת קלירי מניו-זילנד שהיגרה לאוסטרליה, אל אחוזה גדולה ומבודדת, ומשם התפזרו בניה על פני העולם. במרכז העלילה ניצבת מגי, הבת היפה והגאה של משפחת קלירי, המתאהבת נואשות בראלף, כומר יפה-תואר שנדר נדר פרישות. אהבה בלתי אפשרית זאת מקבלת תפנית דמונית-כמעט כתוצאה מהתערבותה של בעלת האחוזה, דודתה של מגי, שהניחה אחריה צוואה מיוחדת במינה באכזריותיה.

"פנו לעצמכם יומיים שלמים מכל עיסוק אחר והכינו מטפחות רבות," הציעה מבקרת-הספרות של העיתון הצרפתי 'לאקספרס' לקוראיה, עם הופעת הספר בצרפתית.

זמרת האופרה הנודעת ג'ואן סאתרלנד כתבה כי ציפורים מתות בסתר הוא הרומן הטוב ביותר שקראה זה זמן רב. הסופרת דורותי עדן ?????? ????? ספר-קריאה מופלא... לא אכלתי ולא ישנתי במשך ?????? ????? ??????? ????. "אריגת סיפורי האהבה העלילה הדרמטית, תחושת המתח העולה בהתמדה, האיפיונים האמינים, כל אלה יוצרים את אחד הספרים המושכים והקריאים ביותר."

"רומן אקסטראוואגנטי, מרתק. אהבה, מלחמה, מוות, אומץ לב, חמלה – כל אלה ארוגים בעלילה המקסימה."

"החיים מחווירים מול עלילה אפית שוברת לבבות זו, יש שבה אלימות, אהבה, שרשי משפחה, תאווה, כאב, ניצחון, טרגדיה, ורדים וקוצים. העלילה דוהרת בצורה נפלאה אל הסיום הטרגי והנהדר," כתבו עיתונים אחרים.

קולין מֶקַלוג היא אישה אוסטרלית אדומת-שיער כבת ארבעים, החיה זה עשר שנים בארצות הברית ועובדת במעבדות הנוירופיסיות של בית הספר לרפואה.

  
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ