>ספרות נוער>ת>תעלומת העיניים השחורות-כחולות>
שם ספרתעלומת העיניים השחורות-כחולות
שם מחבראלכס פז-גולדמן
מו"ל מקורכנרת, זמורה
שנת הוצאהדצמבר 2014
שפת מקורעברית
גודל21*13.5
מס` עמודים264
מחיר79
כשצבי מגיע לישראל, לכיתה חדשה, ומגלה שהושיבו אותו ליד אורית, הוא לא מבין למה זה קורה לו. מה לו, תלמיד מצטיין ובן למשפחה אמידה מארצות הברית, ולתלמידה הכי מעצבנת בכיתה, הילדה הקולנית משכונת רמת־עמידר?
אבל הפכים נמשכים לפעמים זה לזה, ועד מהרה צבי מגלה שאורית דומה לו הרבה יותר משחשב. כשפצע נורא מהעבר שב ונפתח, ומאיים לפרק את משפחתה של אורית, צבי ממהר לעזור לחברתו. אליהם מצטרף ידידו הטוב מוטי, ויחד יוצאים השלושה לחשוף את האמת שכולם מנסים להסתיר. הם לא יודעים שבתום ההרפתקה, החיים של שלושתם לא ישובו להיות כפי שהיו.

אלכס פז־גולדמן הוא סופר ואיש הייטק. ילדותו עברה עליו בניסיונות להצטרף לחסמב"ה, אך כאשר חטף זרם מהמערה החשמלית בפעם השלישית, לא נותרה לו ברֵרה והוא ייסד בעצמו חבורה שהיתה כה סודית עד שחבריה לא ידעו על קיומה. מעללי החבורה הם מקור השראה ליצירותיו לנוער.
ספרו המרגל האבוד והשמלה הירוקה זכה לשבחי הביקורת ונבחר למצעד הספרים של משרד החינוך. הספר תעלומת העיניים השחורות־כחולות מתרחש בישראל של שנות השישים, וגורלם של גיבוריו נקשר באירועים היסטוריים שנחקרו ונבדקו, אך במידה רבה נשארו בגדר תעלומה עד היום.

"איזה כיף לגלות ספר נוער אמיץ ומותח, שלא מנסה לייפות עוולות, שלא מנסה לייפות עוולות, שלא מנסה לגונן ולטייח ולכסות, שכתוב בעברית עכשווית בגובה העיניים. אחלה ספר."
- עטרה אופק

"אני דורשת עוד! הספר גרם לי עונג וכיף בלתי רגיל. ממליצה מכל הלב."
- נוריטהתעלומת העיניים השחורות-כחולות / אלכס פז-גולדמן by כנרת זמורה ביתן

 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ