>ספרות מקור>א>ארבע רוחות אהבה>
שם ספרארבע רוחות אהבה
שם מחברדני כספי
מו"ל מקורזמורה
שנת הוצאה2009


"אתה יודע, כל הקטע הזה שם ביניהם..." אני אומר לרון ושוֹלֶה מהערמה מעטפה קרועה של דואר אוויר מאמריקה מלפני שלושים שנה, אפילו יותר. אני מזהה שם מיד את כתב ידה של אמא שלנו וממהר להעביר אותה אליו.

"...מה, אתה בעצמך לא מרגיש קצת מציצן כזה עכשיו?"
אני שואל אותו ומקווה שהוא יפתח את המעטפה. שיקרא לעצמו בשקט ויסנן לי את הדברים באחריות של אח גדול.

כי פתאום אין לי כוח לזה. פתאום זה יותר מדי.


שישים שנה, שלוש ארצות, אישה אחת וארבעה דוברים המוסרים את גרסתם לסיפור חייה, אהבותיה ואהבתם אליה: אז מה בכלל היה שם? ועד כמה יכול אי פעם ילד להכיר באמת את הוריו או להשתחרר מצלה של נטישה?


ארבע רוחות אהבה
הוא רומן שתחילתו בפריז של שנות השלושים, המשכו בארץ בימי המנדט ואחריתו בישראל של שנות התשעים, המסופר בקולן של דמויות שחייהן ואהבותיהן מצטלבים ונקשרים בסבך של רגשות, סודות ונאמנויות.

ברגישות יוצאת דופן נפרש בפני הקוראים סיפורה של משפחה על מעגלי החיים ועל גיבורי היומיום שבה — גיבורים אשר כאבם, אושרם, פגיעותם וחיוּתם נארגים ליצירה מהדהדת על כוחו של הדמיון לזכור ולרפא את מה שהלב ביקש לשכוח.


דני כספי הוא רופא ופרופסור חבר לרפואה, משורר וסופר. ספרו עצירת פתע ראה אור בהוצאת זמורה־ביתן בשנת 2004 וזכה בפרס שרת החינוך להוצאה לאור של ספר ביכורים.

מתוך הביקורות על ספרו הקודם של דני כספי, עצירת פתע:


“במקרים מעטים בלבד אנו נתקלים בספר ראשון פרי־עטו של כותב שצבר מטעני חיים וגם יודע לעשות בהם שימוש הוגן וצלול לטובת העניין עצמו — עיצוב יצירה ספרותית ראויה לשמה. כזה הוא ‘עצירת פתע‘, ספר הסיפורים הראשון

של דני כספי.“        יורם מלצר, מעריב


“עשרה סיפורים [...] כתובים בחן וברעננות שאינה מחוייבת כלל לאופנות, ויש להם טעם מובהק של עוד.“

אריאנה מלמד, ynet


לעמוד הסופר
 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ