>ספרות נוער>א>אבודים בישימון הקרח‏>
שם ספראבודים בישימון הקרח‏
שם מחברפארלי מואט
מו"ל מקורספרי מרגנית
שפת מקוראנגלית

שני נערים כבני חמש-עשרה – ג'ימי לבן-העור וידידו האינדיאני אואסין – נלוו לחבורת ציידים שיצאה אל הצפון הקנדי הרחוק, תעו בדרך ואבדו בישימון-הקרח, מרוחקים מאות קילומטרים מן הישוב הקרוב ביותר. תחילה נפלה עליהם אימת-מוות, אבל הם החליטו להאבק בכוחות משותפים באין-ספור הסכנות המאיימות עליהם – ולצאת מנצחים! הם הקימו לעצמם בקתה קטנה, יצאו לציד, אגרו מזון, תפרו לעצמם מלבושי פרווה, ידעו כישלונות וגם השגים – עד הסוף הבלתי-צפוי.

סיפור הרפתקאות זה, המבוסס על מסעותיו של פרלי מוואט עצמו בחברת דודו הצייד ושוב בחברת אינדיאני צעיר במרחבי הישימון הקנדי הלבן, נחשב בעיני רבים ליצירה המעולה ביותר בספרות-הנוער הקנדית. הוא כתוב בסגנון דרמטי רב-עוצמה, משובץ אירועים מרתקים הרודפים זה את זה ותיאורי נוף עוצרי נשימה. הספר מעלה על נס את כוחן של ידידות, תושיה ואהבת-החיים, ובשל מכלול סגולותיו תורגם ללשונות רבות וזכה בפרסים רבים, ביניהם עיטור-אנדרסן הבין-לאומי.

אחרי ספר זה, כתב מוואט ספרים נוספים לילדים: קורות ספינה נאמנה (שתורגם לעברית), קללת הקבר הויקינגי (המשך עלילותיהם של ג'ימי ואואסין), ינשופים במשפחה וידידי הזאבים, שבכולם מוטבעת יכלתו להעמיד את האדם מול איתני הטבע.

 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ