>ספרות תרגום>א>אל תזוזי‏>
שם ספראל תזוזי‏
שם מחברמרגרט מצאנטיני
מו"ל מקורכנרת
שנת הוצאה2005
שפת מקוראיטלקית


אנג'לה, בתם המתבגרת של עיתונאית מצליחה וכירורג בכיר, מובהלת לבית החולים בו עובד אביה כשהיא פצועה אנושות בראשה. בעוד עמיתיו נאבקים על חייה, יושב האב, טימוטיאו, בהמתנה מקפיאת דם בחדר סמוך ומדבר אל בתו, מדבר אל עצמו. במשך השעות הוא חושף סוד המייסר אותו זה חמש-עשרה שנה.

בגילוי לב נוקב וחושפני מתוודה טימוטיאו על האהבה הטראגית שטילטלה את חייו הנינוחים, הסטריליים, ותוהה אם הגורל בא לגבות ממנו עתה את מחיר חטאיו, את מחיר שפלותו.

המחברת שוזרת ביד אמן את השעות הדרמתיות החולפות על אנג'לה בימיה של אותה אהבה רחוקה, ונוברת באזמל מנתחים משלה בנבכי נפשו של הגיבור.

מרגרט מצאנטיני נולדה בדברלין ב-1961, בת לסופר איטלקי ולציירת אירית. אל תזוזי זכה ב-2002 בפרס סטרגה היוקרתי ונמכר באיטליה ביותר מחצי מיליון עותקים. מצאנטיני חיה ברומא עם בעלה – בימאי הקולנוע סרג'ו קסטליטו שעיבד את הספר לסרט – ושלושת ילדיהם.

"אני יורדת לשאול עם גיבורי, עולה ממנו חזרה ומצילה את עצמי איתם... רציתי לספר את סיפורה של אהבה גדולה, עזה ופגיעה... אהבה שתכופף אותי על ברכי, שתמלא אותי התרגשות חשבתי על שני עולמות מרוחקים הנפגשים לפתע, המזהים זה את זה מסיבות נעלמות. חשבתי על חור שחור, על מערבולת." (מתוך ריאיון עם הסופרת)

"קול ייחודי, מזוקק, עשיר בדימויים. כל משפט, כל מילה, כמו נבחרו בקפדנות מרבית, והם מאירים את העלילה כפנינים ערמומיות."                               קוריירה דה לה סרה

"תובנות פסיכולוגיות חסרות רחמים של אדם המתבונן על חייו בעזרת שאלות קיומיות נוקבות"                                                                                                דיאריו

"רומן טראגי על בחירות שאנשים בוחרים במהלך חייהם ומספרים עליהן ברגעי משבר"

                                                                                            פבלישרס ויקלי 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ