>עיון>מדע>א>אבני מירמה ממרקש‏>
שם ספראבני מירמה ממרקש‏
שם מחברסטיבן ג`יי גולד
מו"ל מקורדביר
שנת הוצאה2002
שפת מקוראנגלית

כמו בספריו הקודמים הנודעים, סטיבן ג'יי גולד מפליא לתאר ולהאיר, מנקודת הראייה המיוחדת לו, את דברי ימי הטבע באמצעות חוקרים שניסו לתת להם מובן וסדר, ובוחן את היחסים האישיים והאינטלקטואליים בין המדענים לבין עבודתם המדעית.

 

אבני מירמה ממרקש הוא אסופה של עשרים ושלוש מסות, שבהן גולד מציג את העושר והקסם של צורות החיים על כדור הארץ, אשר הציתו את סקרנותם של אנשי המדע.

 

המסות עוסקות בנושאים מגוונים, ובהם: התקופה המרתקת ביותר של חקר הפלאונתולוגיה – הלא היא התקופה שבה ניסו המדענים לעמוד על מקורם של מאובנים ועל משמעותם; פרקים בדברי ימי חקר הטבע, כאשר קבוצת מדענים שכללה כמה מן האינטלקטואלים הצרפתים הבולטים של המילניום – ז'ורז' בופון, אנטונין לבואזייה וזן-בטיסט למארק – המציאו את המחקר המדעי של תולדות הטבע בעידן המהפכני; וכן התשובה הבריטית לאתגר שנשלח מעבר לתעלה – כותבים חשובים של המדע הוויקטוריאני בתקופה הסוערת של מהפכת דרווין, כמו ריצ'רד אוון "ממציא" הדינוזאורים, אלפרד ראסל וולאס, סניגור האמיתות הוויקטוריאניות, והתפתחותו האינטלקטואלית של דרווין עצמו.

 

סטיבן ג'יי גולד הוא מדען וסופר בעל סגנון כתיבה כובש ובהיר, מאבות תיאוריית "שיווי המשקל הגמיש" ופרשנה המובהק של תורת דרווין. הוא שימש כמרצה לזואולוגיה ולהיסטוריה של המדע באוניברסיטת הארוורד. הוא מת שבע תהילה בשנת 2002. ספריו שראו אור בהוצאת דביר: אין מידה לאדם, בוהן הפנדה, שמונה חזירונים קטנים, הידד לברונטאוזאורוס, שיני תרנגולת ובהונות סוס ו תהפוכות המילניום.

לעמוד הסו פר

 
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ